Pomoc prawna dla frankowiczów

Pomoc prawna dla frankowiczów

W czasie gdy kredyty we frankach były bardzo popularne i banki zachęcały do zaciągania takich zobowiązań, blisko 90% kredytobiorców decydowało się na taką właśnie opcję. Początkowo ze względu na słabą pozycję kursu franka szwajcarskiego, kredyty we frankach wypadały korzystnie. Jednak dość szybko frank zaczął się umacniać, a tym samym wzrastać zaczęły również raty kredytów. Dla niektórych osób stało się to zobowiązaniem, z którym nie byli w stanie poradzić sobie pod względem finansowym. Inni natomiast szukali przez lata sposobów na to, aby zakończyć umowę kredytową z bankiem lub przejść na korzystniejsze warunki. Problem ten nie jest problemem nowym, istnieje bowiem od lat. Jednak dopiero kilka lat temu zaczęły się poważne kroki ze strony frankowiczów, wymierzające w największe instytucje finansowe. Dzięki poszkodowanym osobom, które zdecydowały się przetrzeć szlaki, obecnie mnóstwo zadłużonych, ma realną szansę na odzyskanie niesłusznie nadpłaconych pieniędzy.

Jak dochodzić swoich roszczeń związanych z kredytem frankowym?

Na samym początku musimy zdawać sobie sprawę z tego, że takie roszczenia jak najbardziej nam przysługują. Choć teoretycznie ma się 10 lat na rozstrzygnięcie takiej sprawy i wystąpienie do sądu w celu uzyskania jakiegoś zwrotu, to nie wszystkie roszczenia ulegają takiemu przedawnieniu. Sprawy frankowe są sprawami, które obecnie zostają poddane dokładnej analizie przez specjalne kancelarie frankowe. To właśnie tam warto szukać pomocy w tym zakresie niezależnie od tego, ile czasu upłynęło od podpisania właściwej umowy.

To co istotne, to bez wątpienia analiza umowy kredytowej. Można samodzielnie sprawdzić pewne zapisy, dotyczące zarówno spłaty jak i wypłaty kredytu. Pomocny w tym będzie artykuł pod adresem https://www.krp-ks.pl/blog/co-robic-z-kredytem-we-frankach-pomoc-prawna-dla-frankowiczow/. Jeśli jednak nie czujemy się na siłach aby uczynić to samodzielnie, analizy może dokonać również kancelaria frankowa. W większości takich kancelarii, wstępna pomoc frankowiczom jest udzielana za darmo. Dopiero właściwe poprowadzenie sprawy, wiąże się z opłatami.

Jakie korzyści można uzyskać korzystając z pomocy dla frankowiczów?

Jeśli sąd uzna, że zapisy pojawiające się w naszej umowie są nielegalne, wówczas może dojść do podważenia całej umowy. Wyjść z takiej sytuacji jest kilka. Przede wszystkim jednak bank jest zobowiązany do tego, aby zwrócić nam pieniądze z nadpłat, które zostały dokonane od momentu zaciągnięcia kredytu. Kredyt też zostaje przewalutowany i od danego momentu jest kredytem złotowym. Nie musimy zatem spłacając go w dalszym ciągu, obawiać się już ryzyka walutowego.

CATEGORIES

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus (0 )