Kredyt bez historii kredytowej – jak uzyskać?

Kredyt bez historii kredytowej – jak uzyskać?

Banki uzależniają przyznanie kredytu gotówkowego od kilku czynników. Konieczne jest posiadanie odpowiedniej zdolności kredytowej, a więc posiadać pracę dzięki której otrzymujemy stałe miesięczne wynagrodzenie. Ponadto każdy bank weryfikuje również historię kredytową klienta, sprawdzając czy wcześniejsze zobowiązania finansowe w postaci kredytów czy pożyczek były spłacane terminowo. Co jednaj jeśli nie posiadamy historii kredytowej?

Jeżeli nie posiadamy historii kredytowej, oznacza to że nie korzystaliśmy nigdy wcześniej z kredytu czy pożyczki bankowej. Nie dokonywaliśmy również zakupów w systemie spłaty ratalnej. Nie posiadamy również karty kredytowej czy limitu odnawialnego w koncie. Jak w takim razie uzyskać swój pierwszy kredyt, aby wypracować sobie historię kredytową?

Pierwszy kredyt w banku – jak uzyskać?

Nie posiadając jeszcze historii kredytowej, na pewno trudno będzie uzyskać kredyt bankowy. Posiadając zatrudnienie i stały dochód najprawdopodobniej uda nam się go uzyskać, jednak z dodatkowymi zabezpieczeniami – zwraca uwagę Szymon Tracz, przedstawiciel portalu o finansach Portfel24 – https://www.portfel24.eu/

Jakich zabezpieczeń mogą wymagać banki, gdy będziemy składali wniosek o udzielenie pierwszego kredytu? Najczęściej w takiej sytuacji konieczni są dodatkowi poręczyciele. Mogą to być osoby z kręgu naszej rodziny, ale również każda inna osoba, która posiada stałe zatrudnienie. W taki sposób bank zabezpiecza się na wypadek sytuacji, gdybyśmy nie spłacali zaciągniętego zadłużenia. W tej sytuacji obowiązek spłaty kredytu spada na osoby poręczające.

Kredyt bez poręczycieli

Jeśli nie chcemy zaciągać kredytu z dodatkowymi poręczycielami, inną opcją może być skorzystanie z zakupu ratalnego. Banki znacznie chętniej udzielają takich kredytów nowym klientom, a kredyt w tej sytuacji przeznaczony jest na konkretny cel a więc zakup telewizora, lodówki czy innego sprzętu rtv czy agd. Łatwiej będzie nam uzyskać takie finansowanie, jeśli nie posiadamy jeszcze historii kredytowej. Co więcej, skorzystanie z tej opcji i terminowa spłata zobowiązania będzie już odnotowana w bazach BIK (Biuro Informacji Kredytowej), dzięki czemu łatwiej będzie nam uzyskać w przyszłości nie tylko kredyt gotówkowy, ale również kredyt hipoteczny, jeśli będziemy myśleć o zakupie mieszkania na kredyt.

Alternatywna opcja – pożyczka pozabankowa

Jeżeli zależy nam na nie dużym zastrzyku gotówki, a więc naszym celem poszukiwań są pożyczki w wysokości 3000 czy 5000 zł to możemy skorzystać z firm udzielających tzw. pożyczki pozabankowe. Są to pożyczki udzielane przez prywatne firmy z sektora pozabankowego. Można je bez większych przeszkód uzyskać, nawet w sytuacji gdy nie posiadamy jeszcze jakiejkolwiek historii kredytowej. Jest to szczególnie pomocna opcja, dla osób które starają się o uzyskanie pożyczki od 18 lat. Niektóre firmy pożyczkowe udzielające pożyczek ratalnych czy chwilówek umożliwiają uzyskanie osobom młodym które posiadają dopiero 18 czy 19 lat. Pod warunkiem jednak, że osoby takie posiadają zatrudnienie, dzięki któremu mogą one spłacić zaciągniętą pożyczkę.

Zanim jednak zdecydujemy się na taką opcję pożyczania, warto dokładnie zweryfikować koszty takiej pożyczki, jak również warunki umowy. Warto również sprawdzić, czy firma, w której zamierzamy pożyczyć pieniądze, należy do firm zaufanych i posiada dobre opinie w internecie.

CATEGORIES

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus (0 )