Jak działa porównywarka kont bankowych?

Jak działa porównywarka kont bankowych?

Porównywarka kont bankowych to nic innego jak możliwość zestawienia ze sobą wybranych ofert rachunków osobistych w celu ich porównania i wybrania najlepszej opcji. Porównywarka od rankingu różni się tym, że na przykładzie jednej tabeli może zestawić ze sobą podobne parametry kont osobistych i z łatwością je ze sobą porównać. Dzięki temu, już na pierwszy rzut oka widzimy ile w wybranym banku kosztuje otwarcie i prowadzenia konta, ile wynosi opłata za kartę, jak kosztowne są bankomaty oraz jakie czynności podjąć, aby konto było dla nas całkowicie bezpłatne. Oczywiście może zdarzyć się tak, że porównywarka kont bankowych pokaże nam informacje nieaktualne, więc zawsze warto mimo wszystko upewnić się u źródła, ale mimo wszystko jest idealnym punktem startowym w wyborze pierwszego konta lub kolejnego, jeżeli nasze ówczesne przestało spełniać nasze oczekiwania.

Co znajdziemy w porównywarce kont bankowych?

Porównywarka to skarbnica wiedzy na temat wszelkich opłat i warunków, jakie należy spełnić do ich uniknięcia. A że wszystko zestawia w jednej tabeli, to bez problemu od razu możemy zobaczyć z jakimi kosztami musimy się liczyć lub jakie operacje wykonywać, aby unikać prowizji. Jeżeli znajdziemy konto, które jest dla nas najbardziej atrakcyjnym, możemy je od razu otworzyć bezpośrednio z porównywarki. Porównywarka kont bankowych od rankingu (i nie ważne czy jest to ranking kont firmowych czy ranking kont osobistych) różni się sposobem prezentowania danych. Ranking pokazuje najbardziej podstawowe informacje o kontach (opłata za otwarcie i prowadzenie, opłata za kartę czy koszt wypłaty z bankomatów). Wszelkie inne interesujące nas pozycje musimy odszukać samodzielnie na stronie banku. Porównywarka jest znacznie dokładniejsza, czytelniejsza i prezentuje o wiele więcej danych.

Jakich informacji nie znajdziemy w porównywarce kont bankowych?

Porównywarki kont bankowych pokazują najczęściej informacje o opłatach i oprocentowaniu jakie znajdują się w standardowej ofercie banku. Nie znajdziemy tam jednak informacji o promocjach bankowych i nagrodach pieniężnych za otwarcie konta osobistego, nie zawsze też mamy możliwość dodania do porównywarki konkretnego konta z oferty banku, którym jesteśmy zainteresowani. Wybierając konto i wrzucając je do porównywarki, musimy mieć z tyłu głowy, że bank może posiadać więcej atrakcyjnych ofert, konta dedykowane różnym grupom wiekowym i dedykowane oferty czasowe, które mogą okazać się bardziej korzystne niż te standardowe. Nieco inaczej jest w przypadku kont firmowych. Dodając do porównywarki konta dedykowane biznesowi zobaczymy informacje o promocjach i chociaż nie są one oczywiście obszernie opisane, to znajdziemy podstawowe informacje o warunkach promocji. To też odróżnia porównywarkę kont bankowych od rankingu kont firmowych, w których nie znajdziemy informacji o żadnych ofertach dedykowanych i czasowych.

CATEGORIES

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus (0 )