Gdzie szukać informacji o kryptowalutach?

Gdzie szukać informacji o kryptowalutach?

DYOR, czyli „Do Your Own Research” jest bardzo ważną zasadą w świecie kryptowalut. Przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji inwestycyjnej powinniśmy poznać historię, plany oraz obecną sytuację konkretnego projektu kryptowalutowego. Przedstawione poniżej strony internetowe zawierają wiele ważnych danych.

Coinmarketcap.com oraz Coingecko.com

Są to strony zawierające listę większości kryptowalut obecnych na rynku. Spośród dostępnych tam informacji można wymienić między innymi wykresy kursów, linki do stron powiązanych z projektami, linki do mediów społecznościowych oraz wszelkie informacje dotyczące kapitalizacji rynkowej i ilości dostępnych tokenów.

Gdy zdecydujemy się na dokładniejszy research mamy wszelkie potrzebne strony dostępne w jednym miejscu, a chcąc zainwestować znajdziemy również listę giełd, na których projekt jest notowany.

Strony internetowe samych projektów

Jeśli projekt prowadzony jest rzetelnie powinniśmy od razu zobaczyć informacje dotyczące planów, rozwiązań jakie oferują twórcy oraz profile przynajmniej głównych osób w zespole.

Warto zwrócić uwagę między innymi na zakładki „roadmap”, „tokenomics” oraz „team”.

Media społecznościowe projektów

Szczególnie istotny jest Twitter, ponieważ na nim dzieje się najwięcej w świecie kryptowalut. Należy zwrócić uwagę na sam ruch, czyli ile osób podaje posty dalej, ile „lajkuje” oraz jaka jest liczba obserwujących. Jeśli na Twitterze widoczne jest zaangażowanie oznacza to, że projekt ma bardzo duże szanse zdobycie dużej popularności.

Kanały Youtube

Obecnie istnieje wiele kanałów w serwisie Youtube zajmującym się kryptowalutami i wszystkim co z nimi związane. Można dowiedzieć się nie tylko obecnych trendach, ale również o samych projektach, np. przez wywiady z założycielami.

Podsumowanie

Z pewnością można stwierdzić, że świat kryptowalut najprężniej rozwija się w social mediach dostępnych dla każdego. W przeciwieństwie do tradycyjnego rynku akcji nie sprawdza się wyników finansowych, lecz zainteresowanie projektem ze strony inwestorów, problemy, jakie dany projekt rozwiązuje oraz plany jego prowadzenia. Zapraszamy również na https://www.kryptoporadnik.pl/forum/page/2/.

CATEGORIES

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus (0 )