Zamień swój salon w stylowe pomieszczenie

Zamień swój salon w stylowe pomieszczenie

Jeszcze nie tak dawno temu, w czasach PRL i wczesnych latach dziewięćdziesiątych, ściany naszych salonów często zdobił jeden motyw fototapet. Z pewnością każdy pamięta je z okresu dzieciństwa. Zielony, zadrzewiony krajobraz ze strumieniem lub wodospadem. Na tamtejsze czasy był to szczyt marzeń. Na szczęście dziś fototapety do salonu niczym nie przypominają swoich starszych koleżanek zarówno pod względem wykorzystanych motywów, kolorystyki, technologii i jakości materiałów, z jakich są wykonane.

Najnowsze trendy wśród fototapet do salonów

Od ubiegłego roku bardzo mocną pozycję utrzymują w dalszym ciągu fototapety z motywami roślinnymi, związanymi z przyrodą, a więc z kolorystyką związaną z zielenią, od najjaśniejszej do najciemniejszej. Bardzo modnym kolorem zieleni w tym sezonie jest butelkowa zieleń, a także mięta. Drugim trendem, który jest dość popularny to styl klasycystyczny i powracające art deco.

Idealnym rozwiązaniem będzie połączeniem tych nurtów w jeden, który dodatkowo będzie wzbogacony o desenie geometryczne. Wszystko zależy od tego, w jakim stylu jest urządzone pomieszczenie i jaki efekt finalny chcemy osiągnąć.

Fototapeta – pomysł na szybki lifting pomieszczenia

Zdarza się, że pomieszczenie jest urządzone na tip top, a jednak ma się wrażenie, że czegoś brakuje. W takiej sytuacji wprowadzenie fototapety jest doskonałym rozwiązaniem, ponieważ pełni ono funkcję tzw. wisienki na torcie.

Fototapeta sprawdzi się również w sytuacji, gdy chcemy małym kosztem przeprowadzić lifting salonu, albo innego pomieszczenia, i nie chcemy rozpoczynać długotrwałego i drogiego remontu. Fototapeta zamontowana na jednej lub wielu ścianach w salonie, w zależności od efektu, jaki chcemy osiągnąć, nada pomieszczeniu świeżości oraz przeniesie je w inny wymiar. Oczywiście nie dosłownie, chociaż czasami można odczuć wrażenie, że zabiera nas tam, gdzie wykonane zostało zdjęcie danego krajobrazu.

Wybór odpowiedniego krajobrazu, motywu lub kształtu geometrycznego to tylko kwestia indywidualnych preferencji. Jest ich dostępnych tak wiele, że każdy, nawet najbardziej wymagający gust znajdzie coś dla siebie.

CATEGORIES

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus (0 )