Żaluzje drewniane – dowiedz się, dlaczego warto je kupić!

Żaluzje drewniane – dowiedz się, dlaczego warto je kupić!

Żaluzje są nie tylko elementem, który jest okienną przesłoną. Często pełnią one funkcje dekoracyjne wnętrza, a także dzięki nim można stworzyć w pomieszczeniu niepowtarzalny klimat. Dlatego wybór żaluzji nie powinien być przypadkowy. Jednymi z godnych uwagi są żaluzje drewniane. Drewno jest zawsze na czasie. A to sprawia, że warto zastanowić się nad zakupem żaluzji drewnianych.

Żaluzje drewniane – rodzaje

Żaluzje drewniane dzieli się głównie ze względu na szerokość lamel. Wyróżnia się żaluzje, które mają:

  1. 25 mm – jest to najcieńszy lamel wśród wszystkich żaluzji drewnianych. Posiada ogromny wybór kolorystyczny, dzięki czemu żaluzję można dopasować do każdego wymiaru czy rodzaju okna,
  2. 50 mm – jest to najpopularniejszy rodzaj żaluzji drewnianych. Ten rodzaj jest montowany do ściany lub do okna,
  3. 70 mm – ten wariant zdecydowanie sprawdza się w biurach i na dużych przeszkleniach. Szerokość lamel jest znaczna i nie montuje się tego rodzaju żaluzji na standardowych oknach.

Jest to najpopularniejszy rodzaj podziału żaluzji drewnianych. Jednak można również podzielić je na kolorystykę lamel czy rodzaj drewna, z jakiego są wykonane. Do produkcji drewnianych żaluzji wykorzystuje się dwa rodzaje drewna: abachi i basswood.

Zalety żaluzji drewnianych

W przypadku żaluzji drewnianych można niewątpliwie mówić o wielu zaletach. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na ich funkcjonalność i uniwersalność. Zastosowany w nich system pozwala na dowolne regulowanie natężenia światła. Opuszczanie i podnoszenie żaluzji na wybraną przez siebie wysokość oraz przesuwanie lameli pod konkretnym kątem sprawia, że do wnętrza wpada tyle światła, ile użytkownik sobie życzy.

Kolejnym ważnym aspektem, o którym warto wspomnieć, jest prezentacja żaluzji drewnianych. Zdecydowanie lepiej się prezentują, niż zasłony czy rolety. Pomimo swojej prostoty wyglądają bardziej elegancko, a nawet ekskluzywnie. Drewno ma to do siebie, że dobrze komponuje się z każdym wnętrzem.

Inną istotną zaletą drewnianych żaluzji jest to, że charakteryzują się one trwałością. Drewno jest materiałem odpornym na działanie promieni słonecznych, dzięki czemu nie blaknie. Natomiast materiał jest odporny na uszkodzenia mechaniczne.

Do jakich aranżacji pasują drewniane żaluzje?

Największą zaletą drewnianych żaluzji jest to, że pasują one do każdego rodzaju wnętrza. Drewniane lamele świetnie uzupełniają każdy styl poszczególnego wnętrza. Doskonale sprawdzą się w stylu klasycznym, jak również nowoczesnym. Naturalne odcienie drewna komponują się idealnie z panelami, parkietem czy drewnianymi meblami. W przypadku jasnych aranżacji czy małych pomieszczeń dobrym rozwiązaniem są żaluzje w kolorze białym. Dzięki temu pomieszczenie optycznie zwiększy swoją przestrzeń.

Żaluzje drewniane to dobry wybór do każdego stylu wnętrza. Lepiej prezentują się od popularnych rolet czy zasłon. Natomiast przestrzeń może wiele zyskać dzięki tym niebanalnym żaluzjom. Warto mieć na uwadze, że drewniane żaluzje to nie tylko design, ale również funkcjonalność. Odpowiednio wybrane rozmiary lameli do przeszkleń sprawiają, że całość prezentuje się elegancko, a jednocześnie prosto. A stąd już prosta droga do uzyskania satysfakcjonującej aranżacji wnętrza.

Autor: Sarmata (wszelkie prawa zastrzeżone)

CATEGORIES

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus (0 )