Wódki ziemniaczane: na czym polega ich przewaga nad tradycyjną wódką?

Wódki ziemniaczane: na czym polega ich przewaga nad tradycyjną wódką?

Czysta wódka to jeden z najpopularniejszych i najczęściej pijanych alkoholi w Polsce. Choć najczęściej spotykanymi u nas rodzajami tego trunku są te wyprodukowane na bazie zbóż, takich jak żyto czy pszenica, można do tego celu użyć też bulwy ziemniaka. Czym charakteryzuje się ten rodzaj alkoholu? Czy jest lepszy od tradycyjnych wersji? Wreszcie, ile kosztuje?

Polska wódka z ziemniaka a alkohole z innych surowców

Niektórzy uważają, że wszystkie wódki smakują podobnie, jednak nie jest to w pełni zgodne z prawdą. Najlepiej można się o tym przekonać, pijąc właśnie wódkę ziemniaczaną. Ma on unikalny profil smakowy, odróżniający go od innych alkoholi tego typu. 

Taka Wódka jest też bardziej kremowa i ziemista oraz wyraźnie słodsza. Sprawia to, że rośnie jej pijalność. Więcej o wódkach ziemniaczanych można przeczytać na Krest.pl: https://krest.pl/pl/wodki/wodka-miler-spirits.

To wszystko sprawia, że ten typ alkoholu jest bardzo lubiany na przykład przez gości na weselach lub innych przyjęciach. Nawet tych, którzy z reguły nie przepadają za wysokoprocentowymi trunkami. Jest to także świetna opcja na prezent – szczególnie jeśli mamy ograniczony budżet. Elegancka wódka zawsze będzie lepszym pomysłem na podarunek niż słabej jakości whisky czy koniak.

Wódka jednorodna ziemniaczana – co jeszcze trzeba o niej wiedzieć?

Na pewno warto podkreślić, że wódkę tę produkuje się ze spirytusu uzyskanego w efekcie rektyfikacji wyłącznie jednego surowca, czyli ziemniaka. Jeśli zależy nam właśnie koniecznie na tym delikatnym w odbiorze napoju, warto zwracać uwagę na etykietę na butelce i uważnie ją przeczytać, by upewnić się, że do czynienia mamy z produktem jednorodnym. 

Ziemniaki są niezwykle bogate w skrobię potrzebną do produkcji wódki

Najlepsza wódka z ziemniaków – jak ją znaleźć?

To, jaki alkohol będzie dla nas idealny, zależy nie tylko od naszych upodobań, ale również od tego, jak spożywany będzie trunek. Alkohol do picia na przyjęciu niekoniecznie powinien być tym samym, który damy komuś w prezencie. 

W przypadku tych pierwszych wódek najważniejsza jest jakość i smak, który zadowoli nas oraz zaproszonych przyjaciół czy rodzinę. Jeśli jednak szukamy wódki ziemniaczanej na upominek dla amatora alkoholi, powinniśmy zwrócić uwagę także na inne czynniki, takie jak prestiż danej gorzelni, czy wygląd butelki, o czym często się zapomina.

Opakowanie, a także nazwa marki będą pierwszymi rzeczami, które zauważy obdarowana osoba, dobrze jest więc zadbać o to, by te aspekty wywarły pozytywne pierwsze wrażenie, by podarek sprawił możliwie jak najwięcej frajdy.

Wartością dodaną bez wątpienia jest też to, że nawet najlepsza wódka z ziemniaków jest w Polsce produktem deficytowym. Mało kto miał przyjemność degustować tak szlachetny alkohol. Można więc w prosty sposób zaskoczyć koneserów mocnych trunków, dostarczając im zupełnie nowych wrażeń smakowych.

Polska wódka z ziemniaka

Wódka z ziemniaka — cena

Kwota, jaką trzeba wydać na ten trunek, nie różni się specjalnie od sumy, jaką zapłacimy za wódkę wyprodukowaną na przykład ze zboża. W zależności od marki, a także wielkości opakowania, które wybierzemy, dobre wódki ziemniaczane zwykle mieszczą się w przedziale kilkudziesięciu — stu złotych.

Bez wątpienia nie jest to alkohol, który byłby poza zasięgiem przeciętnej osoby. Nie musimy się więc martwić o to, że nie znajdziemy dobrej jakości wódki ziemniaczanej, nawet jeśli nie jesteśmy w stanie lub nie chcemy przeznaczyć na nią dużych kwot. 

CATEGORIES

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus (0 )