Stół drewniany na wymiar – czy tego typu mebel jest wart swojej ceny?

Stół drewniany na wymiar – czy tego typu mebel jest wart swojej ceny?

Meble drewniane są niezwykle piękne i stylowe, dlatego do dzisiaj często goszczą w naszych domach. Najchętniej zamawiamy te produkty, które począwszy od fazy projektowania i wybierania materiałów, po samo wykonanie, są perfekcyjnie dopracowane. Niestety za takie arcydzieło stolarki meblowej często trzeba słono zapłacić. Nie inaczej jest w przypadku stołów. Stół drewniany robiony na wymiar to dość duży wydatek, jednak jeśli zależy nam na tym, by mebel komponował się z resztą drewnianego wyposażenia, musimy przewidzieć na to budżet. Dowiedz się ile standardowo zapłacisz za taki wyrób oraz z czego wynika taka, a nie inna cena. 

Stół drewniany na wymiar – ile za niego zapłacisz? 

Najmniejsza kwota jaką zapłacisz za jakościowy produkt, czyli stół wykonany z litego drewna to około tysiąc złotych. Będzie to prosty model o niewielkich rozmiarach, jednak w tej cenie można spodziewać porządnego wykonania. Cena będzie rosła, jeśli zdecydujesz się na dłuższy czy szerszy blat niż 50x50cm. Na mebel nieco bardziej pokaźnych rozmiarów prawdopodobnie wydasz około 2 do 3 tysięcy złotych. Czynniki, które wpływają na cenę to także rodzaj wykończenia (lakierowanie jest zwykle odrobinę droższe niż olejowanie), kształt nóg czy krawędzi oraz rodzaj drewna. Za stół drewniany na wymiar wykonany z popularnego i trwałego dębu zapłacisz więcej niż za model bukowy czy jesionowy. 

Stół drewniany na wymiar – za co płacisz? 

Chociaż ceny mogą się wydawać nieco przytłaczające dla tych klientów, którzy dysponują skromniejszym budżetem, to jednak mają one swoje uzasadnienie. Płacąc za stół drewniany wykonany na wymiar pokrywa się nie tylko koszt materiałów (choć dobrej jakości drewno lite samo w sobie nie jest tanie), ale także opłaca się fachowców, którzy opracują projekt zgodnie z wytycznymi i profesjonalnie wykonają taki mebel. Na stronie https://stolywood.pl/kategoria/stoly-i-stoliki/stoly/ możesz skorzystać z konfiguratora, który pozwoli ci ocenić, ile środków będziesz musiał przeznaczyć na swój wymarzony stół. Dzięki temu poznasz spodziewany efekt prac stolarskich i zdecydujesz samodzielnie, czy warto odkładać pieniądze. 

CATEGORIES

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus (0 )