Sprawdź, jak dobrze się spakować przed przeprowadzką!

Sprawdź, jak dobrze się spakować przed przeprowadzką!

Przeprowadzka do nowego mieszkania zawsze będzie stanowiła pewne wyzwanie. Z jednej strony oczywiście cieszymy się na zmianę lokum, jednak z drugiej może nas przerażać kwestia dużej ilości bagażu czy meble, których znoszenie z ósmego piętra może się okazać nieco karkołomnym zadaniem. W tym artykule przyjrzymy się kilku przeprowadzkowym wskazówkom, dzięki którym zarówno spakowanie naszego dobytku i jego przeniesienie nie będzie aż tak trudne.

Przeprowadzka to nie musi być stres!

Moment, kiedy decydujemy się zmienić nasze miejsce zamieszkania, to szczególny czas. Z jednej strony nie możemy się doczekać, by zamieszkać w nowym, wymarzonym miejscu, zanim jednak to się stanie, będziemy musieli zmierzyć się z przenoszeniem wszystkich naszych rzeczy. Przez wiele lat mogliśmy zgromadzić tyle dobytku, że samo myślenie o jego odpowiednim spakowaniu może nas przyprawić o zawroty głowy. Zupełnie niepotrzebnie – dzięki kilku uniwersalnym wskazówkom nasze przenosiny mogą się odbyć zupełnie bezboleśnie!

Po pierwsze – organizacja

Niezależnie czy musimy się zmierzyć z ogromnym projektem w pracy, czy z przeprowadzką, jest jedna uniwersalna zasada planowania nowych przedsięwzięć: mianowicie organizacja. Jeśli proces przeprowadzki będzie właściwie zaplanowany, jesteśmy w stanie uniknąć po drodze wielu niespodzianek. Oczywiście nie wszystkie elementy przenoszenia naszych rzeczy z punktu A do punktu B da się zaplanować – dodatkowy kurs z kilkoma kartonami czy obsunięcie czasowe związane ze staniem w korku i tak może się zdarzyć, jednak odpowiedni proces przygotowania znacznie skróci i uprzyjemni całą akcję.

Pomoc specjalistów może wiele ułatwić

Przy przeprowadzce czasami warto zastanowić się nad skorzystaniem z usług profesjonalnej firmy transportowej, gdyż zdecydowanie skróci to i ułatwi cały proces. Doświadczeni fachowcy, chociażby tacy jak fortis-przeprowadzki.pl (ul. Okopowa 70/106, Łódź), są w stanie znacząco nam pomóc, ponieważ są po prostu przygotowani. Decydując się na usługi firmy transportowej, nie musisz wyciągać z pracy swoich znajomych bądź rodziny czy szukać odpowiednio dużego busa na wynajem.

Pakowanie to podstawa

Niezależnie od tego, czy sami podejmujemy się przenoszenia naszych rzeczy, czy korzystamy z pomocy fachowców, musimy pamiętać, że wcześniejsze dokładne spakowanie jest w stanie wiele ułatwić. Nie ma nic gorszego niż rozpakowywanie połowy samochodu na parkingu przed blokiem, żeby sprawdzić, czy na pewno udało nam się zabrać nasz ulubiony kubek. Jeśli zaczniemy przygotowywać się do przeprowadzki wcześniej i odpowiednio spakujemy i oznaczymy nasze rzeczy, uchroni nas to przed sporą ilością stresu.

Zwróćmy uwagę, jak oznaczamy nasze rzeczy – kartony ze szkłem czy delikatnym sprzętem najlepiej jest wyróżnić naklejkami. W przeprowadzkowych emocjach bardzo łatwo jest nam zapomnieć, gdzie co schowaliśmy, jeśli chcemy więc uniknąć przykrych niespodzianek w postaci potłuczonej zastawy, powinniśmy pomyśleć o tym, żeby odpowiednio obkleić nasze pudła. W ten sposób możemy mieć pewność, że nie zapomnimy, w którym opakowaniu znajduje się nasz laptop i uniknie on konfrontacji z podłogą busa.

CATEGORIES

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus (0 )