Ścianka ażurowa z lameli – inspiracje

Ścianka ażurowa z lameli – inspiracje

Lamele dekoracyjne to obecnie klasyka w aranżowaniu mieszkań, domów, biur i nie tylko. Jest to nowoczesna ozdoba, która jednocześnie może spełniać wiele praktycznych funkcji. Na szczególną uwagę zasługują lamele ażurowe, z których można wykonać ściankę działową. Przyjrzyjmy się bliżej temu, w jaki sposób można wykorzystać to rozwiązanie i jak ogólnie podejść do tego tematu.

Dla większości architektów wnętrz lamele drewniane są już stałym elementem wystroju i to bez znaczenia, w jakim stylu aranżuje się przestrzeń. To niezwykle oryginalny, nowoczesny i ponadczasowy sposób na metamorfozę dowolnego pomieszczenia. Poszukując najlepszych rozwiązań, warto sięgać po inspiracje, dzięki którym można znacznie ułatwić sobie zadanie i sprawić, że projekt zyska na atrakcyjności.

Lamele ażurowe – w jaki sposób można wykorzystać?

Wiele zależy naturalnie od indywidualnych oczekiwań samego inwestora, domowników czy projektanta, któremu zlecono stworzenie przyjaznej i stylowej przestrzeni. Koniec końców ma być prosto, ładnie, praktycznie i przede wszystkim przytulnie. Lamele świetnie uzupełniają wnętrze i sprawiają, że może ono zmienić swoje oblicze. Jeśli chodzi o lamele ażurowe to ich głównym wyznacznikiem są dość duże wymiary, a konkretnie głębokość, która mierzy około 7 cm. Dzięki temu mogą posłużyć do stworzenia przepierzenia, balustrady schodowej czy właśnie wspomnianej już ścianki działowej.

Gdzie zamontować ściankę ażurową z lameli?

Lamele ażurowe dają bardzo duże pole możliwości i sprawdzą się zarówno w przestrzeni mieszkalnej, ale też powierzchni biurowej czy nawet obiektach handlowo-usługowych. Ścianka działowa z lameli może być wykorzystana np. w salonie z aneksem kuchennym, szczególnie jeśli do tego dochodzi strefa jadalniana. Tego typu przepierzenie pozwala na niesztampowe podzielenie wnętrza, co jest nie tylko praktyczne, ale wizualnie wzbogaca przestrzeń. Ściankę ażurową bardzo często montuje się także w biurze, tworząc tym samym kącik do pracy, nic nie stoi ponadto na przeszkodzie, aby przy jej pomocy oddzielić biurko od np. części sypialnianej. Tego typu ścianki można też zastosować w przedpokoju, tym bardziej jeśli mówimy o dużej przestrzeni w domu. Ponadto, ścianki ażurowe wstawia się też do kuchni, a nawet do dużych łazienek, gdzie mogą oddzielać poszczególne strefy.

Ścianka ażurowa z lameli – czy warto?

Na to pytanie każdy powinien odpowiedzieć sobie we własnym zakresie, ponieważ jest to kwestia gustu, ale również tego, jaki konkretnie efekt chce się uzyskać. Lamele bez wątpienia posiadają mnóstwo atutów, w tym nowoczesny design, czy łatwy montaż. Na ich korzyść działa również szeroki wybór. W ofercie producentów można znaleźć bowiem wiele wariantów kolorystycznych, a oprócz lameli ażurowych dostępne są też lamele z kolekcji standard, mini czy wreszcie lamele akustyczne na filcu, które nie tylko świetnie wyglądają, ale też wygłuszają pomieszczenie. Jedną z dużych zalet jest wytrzymałość, dzięki czemu lamele przetrwają próbę czasu i będziemy mogli cieszyć się nimi przez bardzo długi okres.

CATEGORIES

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus ( )