Proste wskazówki dotyczące dekorowania sztucznymi roślinami.

Proste wskazówki dotyczące dekorowania sztucznymi roślinami.

Sztuczne rośliny wprowadzają odrobinę miękkości, tekstury, koloru i życia do każdej przestrzeni w Twoim domu bez ciężkiej pracy, jakiej wymagają prawdziwe rośliny. Niezależnie od tego, czy chcesz ożywić ciemny kąt w pokoju, dodać odrobinę koloru do pomieszczenia, czy też zakryć brzydkie przewody i wtyczki, sztuczne rośliny sprawią, że Twój dom będzie świeży przez cały sezon. Czytaj dalej, aby uzyskać proste wskazówki dotyczące dekorowania sztucznymi roślinami.

Dekorowanie sztucznymi roślinami

Dekorowanie zielenią nie musi być trudne. Istnieją łatwe sposoby, aby połączyć je z resztą roślin, dzięki czemu będą wyglądać jak prawdziwe.

Umieść je w naturalnym świetle

Rośliny i kwiaty potrzebują dużo światła słonecznego, aby się rozwijać. Łatwym sposobem na pokazanie, że sztuczne rośliny są prawdziwe, jest umieszczenie ich w takich miejscach w domu, w których w naturalny sposób umieścisz prawdziwą roślinę. Wybierz obszar w pobliżu okna lub drzwi, ponieważ te obszary mają zwykle więcej światła słonecznego.

Wymieszaj z prawdziwymi kwiatami

Wymieszaj sztuczne łodygi i kwiaty z prawdziwymi kwiatami, aby nadać teksturę swoim aranżacjom. Pomoże to ożywić wazon w bardzo realny sposób. Należy pamiętać, że prawdziwe kwiaty rzadko stoją prosto; mają tendencję do lekkich krzywizn na łodygach. Zakręć łodygi swoich sztucznych kwiatów, aby stały jak prawdziwe kwiaty.

Wskazówka!
Jeśli używasz przezroczystego lub szklanego wazonu do sztucznych kwiatów, dodaj wodę. Dzięki temu będą wyglądać bardziej realistycznie. Odetnij metalowe końce łodyg, aby nie były widoczne. Jeśli nie możesz ich odciąć, nałóż przezroczysty lakier do paznokci na metalowy koniec, pozwalając mu całkowicie wyschnąć. Pomoże to zapobiec tworzeniu się śladów rdzy na szklanym wazonie.

Umieść je na zewnątrz

Spróbuj umieścić sztuczne rośliny na zewnątrz, aby ożywić patio lub werandę. Będziesz mieć tę samą zieleń bez całej pracy. Wybierz coś dużego, jak drzewo w doniczce, aby trzymać się w rogu, aby uzyskać odważny wygląd.

Często ścieraj kurze

Sztuczne rośliny, podobnie jak dekoracje, mogą z czasem gromadzić kurz i brud. Regularnie odkurzaj rośliny i kwiaty, aby wyglądały świeżo i „realistycznie”. Jeśli chcesz je głęboko wyczyścić, możesz umyć je w zlewie ciepłą wodą z mydłem. Poruszaj nimi po zlewie, aby pomóc usunąć kurz. Następnie spłucz wodę z roślin. Wstrząśnij i usuń nadmiar wody miękkim ręcznikiem. Pozwól im stać prosto, aby wyschły, aby nie miały żadnych zmarszczek ani załamań.

Dodaj prawdziwą ziemię i kamienie

Łatwym sposobem, aby Twoja sztuczna roślina wyglądała jak prawdziwa okazja, jest dodanie ziemi do doniczki lub sadzarki. Niezależnie od tego, czy jest to mała donica na półce, wózek barowy, czy duże drzewo w doniczce, odrobina ziemi sprawi, że będzie wyglądać jak prawdziwa roślina. Najlepsza część? Nie ma potrzeby podlewania.

Nie komplikuj

Prostym sposobem na dekorowanie sztucznymi roślinami jest prostota. Sztuczny bluszcz, łodygi i sukulenty mogą stanowić świetne dodatki do pokoju gościnnego lub łazienki, zapewniając łatwy wystrój. Prosta zieleń jest na tyle delikatna, że nie przyciąga zbytniej uwagi, ale nadal doda koloru Twojej przestrzeni. Unikaj umieszczania dwóch takich samych sztucznych roślin zbyt blisko siebie, może to zwrócić uwagę na fakt, że nie są one prawdziwe. Prawdziwe rośliny mają naturalne różnice, nawet jeśli są tego samego typu.

Przesadź swoją roślinę

Zmień wygląd swoich roślin, przesadzając je do nowej doniczki. Projekt Twojej donicy może dodać kolor i teksturę do Twojej przestrzeni, działając samodzielnie jako dekoracja. Wybierz coś odważnego, aby wyrazić swoją opinię, lub wybierz coś neutralnego, aby się w nim wtopić. Wybierz to, co najlepiej pasuje do Twojego gustu i stylu.

Dodaj zieleń do swojej ściany

Nie masz miejsca na sztuczne rośliny lub kwiaty? Nie ma problemu. Spróbuj nałożyć na ściany tapetę samoprzylepną, aby uzyskać inne podejście do dekorowania zielenią. Ożywia pokój, pozwalając zachować neutralny wystrój.

CATEGORIES

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus (0 )