Peeling kawitacyjny i chemiczny

Peeling kawitacyjny i chemiczny

Wśród klientów gabinetów medycyny estetycznej dużym zainteresowaniem cieszą się zabiegi oczyszczające twarz. Odpowiednia pielęgnacja skóry jest bardzo istotna, ponieważ jej zaniedbanie prowadzi do stopniowej utraty elastyczności, a w efekcie pojawienia się zmarszczek i innych nieestetycznie wyglądających niedoskonałości. W celu odpowiedniego zadbania o skórę warto wykonywać peelingi kawitacyjne lub chemiczne.

Peeling kawitacyjny

Ten rodzaj peelingów jest powszechnie wykonywany u pacjentów gabinetów medycyny estetycznej, gdyż przynosi rewelacyjne efekty w oczyszczaniu skóry. Jego zaletą jest wyjątkowa delikatność i brak podrażnienia skóry. W związku z tym polecany pacjentom ze skórą wrażliwą i skłonną do podrażnień. Peeling ten jest bezbolesny, a jedynym skutkiem ubocznym występującym po jego wykonaniu`   jest delikatne zaczerwienienie. Do zabiegu wykorzystuje się specjalne urządzenie opierające się na kawitacji, czyli procesie przemiany poszczególnych cieczy w gaz pod wpływem zmniejszenia ciśnienia. To właśnie to zjawisko przynosi rewelacyjne efekty w oczyszczaniu twarzy. Podczas zabiegu wytwarzane są mikropęcherzyki, w których znajduje się rozrzedzony gaz. Jest to wynikiem oddziaływania ultradźwięków na wilgotną skórę, które poprzez wibrację ulegają rozpadowi. Efektem tego jest rozpad starych komórek warstwy rogowej naskórka i odsłonięcie młodszych, a także zdrowszych warstw skóry. Eksperci z gabinetu Medeste Clinic pomogą Ci zadbać o kondycję Twojej skóry.

Dlaczego warto wykonać peeling kawitacyjny?

Wykonanie peelingu kawitacyjnego przyczynia się do zahamowania namnażania bakterii, dotlenienia skóry, pobudzenia odbudowy zniszczonych komórek, dogłębnego oczyszczenia skóry, zlikwidowania martwych komórek naskórka, rozjaśnienia przebarwień, regulacji gospodarki wodnej, zmniejszenia wągrów, odświeżenia oraz wygładzenia skóry. Peeling kawitacyjny jest skuteczny w leczeniu trądziku.

Peelingi chemiczne

Peeling chemiczny to zabieg, który polega na zastosowaniu jednej lub więcej substancji chemicznych z przyczynia do przyspieszenia procesu odnowy komórkowej. Celem peelingu jest płytkie lub głębokie złuszczanie skóry, pobudzenie regeneracji skóry i produkcji nowego kolagenu. Peeling chemiczny to doskonały sposób na poprawę jej nawilżenia, a także pozbycie się zmarszczek, przebarwień oraz inny defektów skórnych. Zabieg te ten jest szybki I bezbolesny, a jego zaletą jest możliwość wykonania na różnych typach skóry oraz dowolnej partii ciała. Peelingi chemiczne dają natychmiastowe efekty. Skóra staje się rozświetlona, nawilżona, napięta, a tym samym wygląda zdrowiej. Do peelingów chemicznych wykorzystuje się kwas migdałowy, kwas glikolowy, kwas mlekowy, kwas salicylowy i kwas trójchlorooctowy tca.

Dlaczego warto wykonać peeling chemiczny?

Peeling chemiczny to doskonały sposób na pozbycie się zmian barwnikowych, a także uszkodzeń skóry tj. zmarszczki. Peelingi chemiczne są skuteczne walce z trądzikiem pospolitym, gdyż poprawiają regulację wydzielania sebum, a ponadto rozjaśniają przebarwienia pozapalne. Ten typ zabiegu jest również skuteczny jako metoda wspomagająca w leczeniu trądziku różowatego, gdyż zastosowanie kwasu azelainowego wykazuje działanie antybakteryjne.

CATEGORIES

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus (0 )