Medaliki na chrzest i na komunię czyli prezenty z przesłaniem

Medaliki na chrzest i na komunię czyli prezenty z przesłaniem

Szczególne chwile w życiu wymagają wyjątkowej oprawy i odpowiedniego uczczenia ich. Takich momentów jest kilka w życiu, dlatego warto podejść do tematu z wyczuciem i klasą. Dwa pierwsze, wyjątkowe momenty w życiu dziecka, to chrzest święty i komunia, dzięki którym dziecko wkracza na drogę wiary i umacnia się w niej.

Medaliki to wyjątkowy prezent dla dziecka

Okazja chrztu świętego i komunii to uroczysty czas, gdzie goście starają się, aby był wyjątkowy dla dziecka i tym samym, aby miało jakąś specjalną pamiątkę z tego wydarzenia. Takie prezenty są na ogół przechowywane latami lub noszone przez starsze dziecko, dlatego mamy pewność, że docenią one wagę i symboliczne znaczenie takiego prezentu.

Chrzest święty to pierwsze spotkanie dziecka z wiarą

Dla osób wierzących, chrzest święty jest niezwykle podniosłym wydarzeniem. Elegancko ubrany maluch w otoczeniu rodziny, wyrusza na pierwsze spotkanie z wiarą. Chrzest święty jest uroczystością o dużej wadze i znaczeniu dla dziecka, jak i dla rodzica. Często zaproszeni, a w szczególności rodzice chrzestni, myślą aby podarować kopertę z pieniędzmi. Z jednej strony jest to praktyczny prezent, a z drugiej taka okazja wymaga indywidualnego podejścia wyrażonego prezentem. Medalik na chrzest to podarunek symboliczny i pamiątka na lata. Jest znacznie bardziej wymowny i efektowny niż koperta z pieniędzmi. Po latach, medaliki zostają i dzieci doskonale wiedzą kto je podarował, natomiast koperta z pieniędzmi z pewnością nie uchowa się tyle lat.

Komunia to dobra okazja na bardziej świadomy podarunek dla dziecka

Komunia święta to już duże wydarzenie dla dziecka, tym bardziej, że jest ono aktywnym uczestnikiem wydarzeń. Nie ma wątpliwości, że dobrze zapamięta prezenty, którymi zostało obdarowane w tym szczególnym dniu. A nic tak nie zapada w pamięć jak dedykowany prezent, najczęściej drobiazg, ale z pomysłem. Medaliki na komunię to prosta, ale piękna  biżuteria dla dziecka. Medaliki srebrne np. z Aniołkiem, Maryją, Matką Boską z Dzieciątkiem będą pełniły dwojaką funkcję: niezapomnianej pamiątki na lata, a nawet na całe życie, jak również delikatnej ozdoby biżuteryjnej dla dziecka. Lepiej jest, aby dziecko nauczyło się noszenia biżuterii na takim medaliku, niż np. na wymyślnych kolczykach.

Jak wybrać medalik dla dziecka?

Ważna wskazówką będzie to, na ile rodzina jest religijna i czy faktycznie taki prezent może okazać się wartościowy, jeśli chodzi o podejście do wiary katolickiej. Najczęściej, jeśli dziecko jest ochrzczone i idzie do komunii, to rodzice dają tym wyraz swojej wiary. Zatem taki prezent jak medalik, będzie trafiony. Jeśli wiemy już, że medalik to dobry podarunek, to trzeba się zastanowić nad motywem. Być może na chrzciny np. medalik z Matką Boską z Dzieciątkiem będzie uroczym i wymownym gestem. Z kolei na Komunię, można wybrać już inne warianty, przedstawiające pojedyncze postacie święte.

Prezent drogocenny czy prezent z przesłaniem?

Wybór należy do obdarowującego, ale wrażenie już tylko do obdarowanego. Gdy zastanowić się jednak bardziej, po latach na ogół pamiętamy nie to, co dostaliśmy, ale bardzie to, jaka była wymowa prezentu. Biżuteria to taka kategoria, która mówi sama za siebie, symboliczna i stanowiąca ozdobę, a jednocześnie czysty wyraz pamięci o obdarowanym. Czy zatem srebrny medalik z wizerunkiem Świętych będzie lepszy niż np. nowy komputer czy rower? Jako dodatek do prezentu, sprawdzi się zawsze. Z kolei jako główny prezent może stanowić alternatywę dla drogich i popularnych prezentów. Dzięki temu, można pokazać dziecku, że drogie i wymyślne prezenty, to nie przymus, ale wybór i liczy się głównie symbolika wydarzenia. Dla wszystkich poszukujących prezentów z przesłaniem, na okazje typu  komunia czy chrzest, polecamy zapoznać się z medalikami w sklepie internetowym Srebropol.

CATEGORIES

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus (0 )