Komunikacja to podstawa (M2M)

Komunikacja to podstawa (M2M)

Wielkie przedsiębiorstwa, ogromne ilości danych, które nie są w pełni wykorzystane, logistyka – te wszystkie rzeczy mogą działać na niekorzyść przedsiębiorstwa, o ile nie wprowadzisz ulepszeń i nie otworzysz oczy na najnowsze możliwości.

Wyobraź sobie, że zarządzasz fabryką, która posiada wiele różnych maszyn i urządzeń niezbędnych na linii produkcyjnej, linii jakościowej, raportowania, analizy i każde z tych urządzeń zostało wyprodukowane przez innego producenta. Kompatybilność urządzeń jest możliwa do wykonania, ale finalnie musiałbyś zmodyfikować każdą maszynę do jednego wspólnego języka. Jest to kosztowne przedsięwzięcie i nie zawsze przynosi zamierzone skutki. Jest jednak znacznie łatwiejsze rozwiązanie, które opiera się o otwarte źródło, jakim jest protokół komunikacyjny OPC UA. Jeszcze nigdy integracja maszyn nie była taka prosta. Garść technicznej wiedzy na ten temat znajdziesz pod linkiem https://operatorsystems.pl/nasza-platforma/integracja-maszyny-poprzez-opc-opc-ua/.

Zanim jednak przeskrolujesz witrynę, zwróć uwagę na korzyści płynące z zastosowania systemu do komunikowania się między maszynami. Po pierwsze masz dostęp do wszystkich danych w jednym miejscu bez konieczności sczytywania danych z danego urządzenia. Masz pełną kontrolę nad procesem produkcji, który jest całkowicie zautomatyzowany, a urządzenia komunikują się między sobą bez najmniejszego problemu. W odpowiednio szybkim czasie możesz wykryć wszelkie przestoje na linii produkcyjnej, usterki, a co ważniejsze, zareagować zanim dojdzie do poważnej przerwy produkcyjnej. Oszczędzasz tym samym czas i pieniądze. A jeżeli Ci powiem, że z protokołu OPC UA skorzystało już ponad 50 milionów maszyn na naszym globie? Konkurencja cały czas ulepsza i unowocześnia swoje procesy. Zadbaj o nie już dziś. Odwiedź stronę https://operatorsystems.pl/ i zobacz, jakie rozwiązania może zaproponować Tobie i Twojej organizacji Operator Systems. Integracja systemów, czuwanie nad całym procesem produkcyjnym od A do Z, statystyczna kontrola procesów, harmonogramowanie pracy, to tylko część usług.

CATEGORIES

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus (0 )