Jakie atrakcje oferuje Sanok? To warto zobaczyć!

Jakie atrakcje oferuje Sanok? To warto zobaczyć!

Sanok to malownicze miasto położone w województwie podkarpackim, urozmaicone przepięknym krajobrazem rozciągającego się pasma Bieszczad, które cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno wśród indywidualnych turystów, jak i zorganizowanych wycieczek, szczególnie dla młodzieży szkolnej. W związku z dużą ilością odwiedzin miasto zaczęło oferować różnego rodzaju atrakcje, które mają na celu urozmaicenie pobytu i umilenie wspomnień. Oto najlepsze atrakcje Sanok!

Atrakcje Sanok – co warto zobaczyć i czego spróbować?

Sanok to miasto turystyczne, dlatego oprócz zwiedzania i podziwiania pięknych widoków stworzonych przez naturę oferuje również inne atrakcje i sposoby na spędzanie wolnego czasu. Jedną z nich są spływy pontonowe, które cieszą się dużym zainteresowaniem wśród wycieczek, szczególnie szkolnych dla dzieci i młodzieży.

Jeżeli chodzi o atrakcje Sanok jest bardzo urozmaiconym terenem do organizowania pobytu i możliwości spędzania czasu. Jednym z punktów na jego mapie, który warto odwiedzić jest Skansen w Sanoku i Rynek Galicyjski. Jest to jeden z największych skansenów w kraju, a nawet w Europie. Można w nim zobaczyć architekturę Sanoka i poznać elementy kultury wschodnich terenów Podkarpacia, która utożsamia się z unikatową architekturą terenu.

Oprócz zabudowań gospodarczych można zobaczyć, jak mieszkali kiedyś ludzie na terenach podkarpackich oraz poznać ich kulty religijne podczas zwiedzania świątyń. Odwzorowany został również Rynek Galicyjski, wraz ze wszystkimi obiektami komercyjnymi, które istniały za jego czasów. Pracownicy obiektu, aby jeszcze bardziej przenieść gości Sanoka do czasów galicyjskich, przebierają się w ówczesne stroje i w nich oprowadzają turystów.

Kolejna atrakcja Sanoka warta odwiedzin to Muzeum Historyczne w Sanoku, które umiejscowione zostało w Zamku Królewskim. Można zobaczyć tam najpopularniejszą, europejską wystawę ikon, która wiedzie prym wśród wartościowych atrakcji naszego kontynentu. Swoje miejsce kultu ma tam również nieżyjący już lokalny artysta Zdzisław Beksiński, który uczynił zamek Królewski swoim jedynym pośmiertnym spadkobiercą. Dzięki temu Zamek Królewski jest jedynym pełnoprawnym właścicielem jego twórczości. Zamek został zbudowany i urządzony w stylu renesansowym, ozdobiony jest zaś elementami cerkiewnymi i przedmiotami kultu religijnego odłamu wschodniego.

Uroki sanockiego rynku

Sanocki Rynek to malownicza i klimatyczna Starówka, która zachwyca osobliwymi kamieniczkami i zakątkami pełnymi malowniczej architektury i krajobrazów. Oprócz dużej ilości ciekawych atrakcji Sanok oferuje swoim turystom również szeroki wybór restauracji i kawiarni, które można odwiedzić podczas pobytu. Znajdują się one właśnie na rynku i tworzą klimat i atmosferę miasta pełnego gwaru i zainteresowania.

Kamienice i architektura sanockiego rynku pochodzą z XVIII i XIX wieku i wypełnione były kulturą żydowską, między innymi żydowskimi restauracjami. Na rynku w Sanoku organizowane są również eventy cieszące się popularnością zarówno wśród turystów, jak i miejscowej ludności. Zjazd foodtrucków cieszy się ogromnym zainteresowaniem i stał się regularnym wydarzeniem odbywającym się w Sanoku.

Szczególnymi perełkami architektonicznymi w Sanoku są ratusz Miejski oraz Urząd Miasta, które wyróżniają się na tle innych budowli na rynku.

Spływy pontonowe

Dla fanów aktywnego wypoczynku i sportowego trybu życia Sanok oferuje atrakcje w postaci spływów pontonowych. Mogą z nich korzystać zarówno dzieci, jak i dorosłe osoby. Oprócz samych spływów można skorzystać z kąpieli słonecznych nad Zalewem Solińskim oraz iść na wędrówką pięknymi, zielonymi połoninami. Spływy pontonowe to nie tylko rozrywka, ale również świetna okazja by nacieszyć oczy krajobrazem i zobaczyć najpiękniejsze miejsca na terenie sanockim.

Kościół Franciszkanów oraz Park Miejski – atrakcje Sanok

Kościół wraz z klasztorem został wybudowany w stylu późnego baroku. Warte podziwiania są szczególnie piękne i bogato zdobione ołtarze znajdujące się w jego wnętrzu. Na terenie kościoła został odkryty stary cmentarz sprzed siedmiu wieków.

Kiedy jesteśmy w malowniczym miasteczku, nie sposób nie skorzystać z uroków jakie oferuje nam sama matka natura. Właśnie to oferuje nam Park Miejski w Sanoku, który przyciąga zielenią i urokliwym klimatem szczególnie odczuwalnym przy pięknej pogodzie. Oprócz tego park położony jest w najwyższym punkcie miasta.

 

CATEGORIES

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus (0 )