Jakie akcesoria powinien posiadać każdy siatkarz?

Jakie akcesoria powinien posiadać każdy siatkarz?

Bycie profesjonalnym siatkarzem z pozoru nie jest takie proste. Jest to mnóstwo wyrzeczeń, ciężkich treningów i to jest droga dla tych, którzy chcą nimi zostać i trenują na poziomie amatorskim. Oczywiście taki sportowiec nie jest w stanie przygotować się do tego sportu nie posiadając konkretnego profesjonalnego sprzętu, który zdecydowanie mu w tym pomoże.

Podstawowe akcesoria siatkarskie

Do grania w siatkówkę oczywiście potrzebna jest piłka. Ta w rozmiarze 5, bowiem takimi gra się na poziomie profesjonalnym powinna posiadać wagę około dwustu siedemdziesięciu gram, a także mieć obwód około sześćdziesięciu sześciu centymetrów. Tego typu piłka, potwierdzona oczywiście oficjalnym certyfikatem Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej, a więc FIVB, odbija się wyżej po uderzeniu, co też świadczy o tym, że piłka ta jest wysokiej jakości. Oczywiście co innego trenowanie indywidualne, zaś co innego, jeśli dana osoba chce trenować w klubie. Tam spotka się już z dużo lepszym wyposażeniem, większą ilością piłek, które powinny być przechowywane w specjalnych koszach na piłki.

Mając na uwadze fakt, że siatkówka jest raczej sportem, gdzie ważną rolę odgrywa momentami ofiarność i poświęcenie dla uratowania spadającej piłki na boisko, taka osoba powinna wyposażyć się w specjalne ochraniacze, by nie podrażnić swojej skóry, nie zedrzeć z niej naskórka. Do tego niewątpliwie przydadzą się ochraniacze przede wszystkim na kolana, jak i na łokcie. Zazwyczaj są one tak wykonane, by amortyzowały wszelkie uderzenia. Do tego elementu należy uwzględnić także specjalne skarpety sięgające aż pod kolana. Wykonane one są z materiału, który zapewnia wygodę podczas noszenia obuwia do siatkówki i spowodują, że stopa nie będzie się przesuwać w bucie. Sam but do gry również jest bardzo istotny, zwłaszcza podeszwa, która powinna być wykonana z gumy, co ułatwi poruszanie się po boisku.

Podczas spotkań siatkarskich da się zauważyć, że bardzo często w tym sporcie dochodzi do urazów palców poprzez obronę piłki bądź niedokładną, nieczystą wystawę. W tym przypadku zawodnicy specjalną taśmę, którą obklejają sobie uszkodzony palec wraz z sąsiednim, by go usztywnić, a dzięki temu móc dalej grać. Gdzie szukać wartościowych informacji na temat typowania zakładów sportowych?

Idąc do klubu na trening siatkarski osoba trenująca ten sport na pewno spotka się z takimi dodatkami jak różnego rodzaju podesty, dzięki którym łatwiejsze stanie się wykonanie bloku bez konieczności podskakiwania lub są one przeznaczone do konkretnych ćwiczeń podczas rozgrzewki. Także nie powinno w tym przypadku zabraknąć atrapy bloku, którą umieszcza się na siatce w konkretnym miejscu i wówczas w momencie ataku zadaniem zawodnika jest ominięcie bądź obicie go piłką, by zdobyć punkt dla swojej drużyny.

Oczywiście grając w meczu swojej drużyny każda osoba powinna posiadać strój siatkarski tożsamy z resztą drużyny, to znaczy koszulkę i spodenki. Tyczy się do wszystkich drużyn klubowych, jak i reprezentacji, chociaż libero w tej dyscyplinie odróżnia się od reszty, tak samo jak w przypadku bramkarza w piłce nożnej.

CATEGORIES

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus (0 )