Jaki rower trekkingowy wybrać?

Jaki rower trekkingowy wybrać?

Na wakacyjną formę już za późno. Wakacje powoli się kończą. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby zawalczyć o swoje zdrowie i wysportowaną sylwetkę z myślą o kolejnych wakacjach lub imprezie sylwestrowej, a może macie swoje własne powody, dla których warto wziąć się w garść i się trochę spocić?

Każda forma sportu jest dobra

Jedni preferują ćwiczenia na siłowni, inni wolą biegać, a jeszcze inni uwielbiają jazdę na rowerze. Nie trzeba być zaprawionym cyklistą, aby korzystać z uroków i dobrodziejstw przejażdżek rowerowych. Ta forma ćwiczeń doskonale sprawdzi się w sytuacjach, gdy nie mamy za wiele czasu na ćwiczenia, ale chcemy dokonać zmian w naszym życiu i przesiąść się z samochodu na rower w ramach dojazdu do i z pracy. Rower to dobry pomysł na wypoczynek po ciężkim dniu, gdy chcemy się oderwać od rzeczywistości i połączyć przyjemne z pożytecznym.

Wybierz odpowiedni rower trekkingowy męski/damski

Na wybór idealnego roweru ma wpływ wiele czynników. Wiele z nich należy do podstawowej check listy, dzięki której możemy wstępnie uzgodnić nasze oczekiwania względem jednośladu. W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na:

  • Wysokość kierownicy z możliwością regulacji
  • Rodzaj hamulców (przednie i tylne)
  • Ramę rowerową (męska lub damska)
  • Obciążenie bagażnika
  • Rodzaj i wielkość opon
  • Wygodne siodełko z możliwością regulacji

Dlaczego warto zadbać o wybór odpowiedniego roweru trekkingowego?

Wysiłek, jaki włożymy w wybór roweru trekkingowego, będzie miał przełożenie na późniejsze korzystanie z tego środka lokomocji. Musimy odpowiedzieć sobie na pytanie rower będzie nam służył tylko do sporadycznych aktywności czy też planujemy spędzać na siodełku sporo czasu decydując się na dalekobieżne wyprawy. Jeżeli należysz do osób, które sporo podróżują rowerem, również w celach sportowych, to powinieneś zwrócić uwagę na dodatkowe parametry roweru. Są to między innymi amortyzatory, które ułatwiają przemieszczanie się po nierównym podłożu oraz wspierają cyklistę podczas skoków. Przed zakupem koniecznie sprawdź, czy amortyzatory można utwardzać. Warto zwrócić uwagę na bagażniki, które będą pomocne przy przewożeniu bagażu na długich trasach w odpowiednich torbach i sakwach rowerowych.

Jednym z najbardziej wygodnych rowerów trekkingowych jest rower 28 calowy. Oznacza to, że został wyposażony w opony 28 calowe. Rodzaj opon jest tym, co odróżnia rower trekkingowy od roweru górskiego. Opony w rowerach trekkingowych mają węższy i gładszy bieżnik, co sprawią, że sprawdzają się zarówno w dalekobieżnych wycieczkach, jak i w ruchu miejskim.

Dodatkowe wyposażenie nie tylko dla wielbicieli gadżetów

Wybierając rower trekkingowy męski lub damski nie zapomnij o dodatkowym wyposażeniu. Dzwonek rowerowy, licznik, rękawice do komfortowej jazdy, kask, a nawet bidon, to elementy, które przydadzą się zarówno w ruchu miejskim, jak również w dalekich wyprawach. Oczywiście nie musisz kupować wszystkiego od razu, niemniej z czasem docenisz posiadanie dodatkowego wyposażenia.

CATEGORIES

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus (0 )