Jak wyeliminować stres w pracy, gdy jesteś zestresowany do maksimum?

Jak wyeliminować stres w pracy, gdy jesteś zestresowany do maksimum?

Stres w miejscu pracy to współczesna epidemia. Ponad jedna trzecia pracowników cierpi na chroniczny stres w pracy. Oczywiście, jeśli cierpisz na stres związany z pracą – nie jesteś sam. Ale stres w pracy nie jest nieunikniony. W tym artykule podamy najbardziej odpowiednie sposoby radzenia sobie ze stresem w pracy, abyś mógł znów stać się szczęśliwym i produktywnym pracownikiem.

Przeznacz trochę czasu na planowanie

Jeśli praca stała się dla ciebie za duża, a ty ciągle pozostajesz w tyle… przestań! Zamiast próbować i nie nadrobić zaległości, lepiej byłoby poświęcić trochę czasu na myślenie o swoich celach i ustalaniu priorytetów zadań. Na przykład, jeśli Twoim początkowym celem jest po prostu rozpoczęcie pracy (prawdopodobnie po raz pierwszy od miesięcy), poświęć 10 minut na jasne i głębokie przemyślenie, w jaki sposób możesz to osiągnąć. Najprawdopodobniej będziesz w stanie wymyślić zadania, które musisz wykonać, aby osiągnąć swój cel. A kiedy twój cel i zadania staną się jasne, będziesz gotowy na drugi krok.

Dopasuj swoje zadania do celu

Sama znajomość celu i powiązanych zadań nie wystarczy. Wiele osób osiąga ten etap, ale wciąż pozostaje w tyle za swoją pracą i nie osiąga swoich celów. Sekret polega na zrozumieniu, które z twoich zadań powinny mieć wysoki priorytet, a które można wykonać, gdy masz wolny czas. Na przykład sprawdzanie skrzynki odbiorczej co 20 minut może wydawać się produktywnym zadaniem, ale w rzeczywistości działa ona jak ciągłe rozpraszanie uwagi i zmniejszanie produktywności. Zamiast tego lepiej byłoby przeznaczyć 30 minut rano na sprawdzenie wiadomości e-mail i 30 minut po południu, aby zrobić to samo. W ten sposób zwolnisz większość dnia na zadania, które pomogą Ci osiągnąć cel.

Stwórz pozytywne relacje w pracy

Jednym z kluczy do poprawy zdolności radzenia sobie ze stresem jest możliwość przyjmowania pomocy od innych. Nie tylko łagodzi negatywne okoliczności, po prostu odwracając uwagę i tworząc bufor między codziennymi zadaniami a ich negatywnym połączeniem, ale zapewnia poczucie wsparcia i ulgi. Staraj się nawiązywać przyjaźnie z kolegami. Idź do happy hour po pracy lub po prostu poproś kolegę na kawę w porze lunchu. Nie tylko będziesz miał kogoś do powierzenia, ale zaczniesz kojarzyć pozytywne uczucia z pracą.

Nawiązywanie zdrowych relacji z przełożonym lub przełożonym jest również dobrym sposobem na złagodzenie stresu. Pozytywne, dwustronne rozmowy na temat tego, gdzie stoisz w swojej pracy, uczciwość w tym, jak się czujesz, i wspólna praca nad opracowaniem planu działania w zakresie poprawy warunków pracy i oczekiwań są najważniejsze. Doprowadzi to do otwarcia i otrzymania niezbędnych zasobów potrzebnych do wsparcia lub pomocy.

Znajdź czas dla siebie

Każdy może być przytłoczony, gdy stres pojawia się w pracy, a to może rozlać się na inne obszary twojego życia. Dlatego ważne jest, aby od czasu do czasu zrezygnować z pracy. Odpocznij i zrelaksuj się, aby odzyskać energię i wrócić do pracy z ożywieniem. Upewnij się, że faktycznie robisz coś, co lubisz, spędzając czas ze swoimi dziećmi lub partnerem lub odwiedzając kraj, który zawsze chciałeś odkrywać.

Jeżeli lubisz gry, warto zrobić sobie wieczór gamingowy, który odciągnie Twoje myśli od problemów służbowych. Jeśli kiedyś zastanawiałeś się nad zakupem konsoli, to z pewnością zainteresuje Cię konsola Xbox Series X. Bez dwóch zdań jest to najlepsza konsola, która wyszła od twórców Xbox. To właśnie te konsole zapewniają niezapomniane wrażenia z gry, dzięki oszałamiającej grafice przy 120 klatkach na sekundę! Tysiące gier zostało zoptymalizowane właśnie na tę serię oraz dzięki inteligentnemu systemowi Smart Delivery wystarczy, że kupisz swoją ulubioną grę wyłącznie raz. Dodatkowo ten sprzęt został wyposażony w 12 teraflopów mocy obliczeniowej! Jeśli więc masz zamiar zainwestować w konsole, to bez wątpienia ten model jest właśnie dla Ciebie! Nie masz na co czekać, tylko cieszyć się swoimi ulubionymi produkcjami na najwyższym poziomie wizualnym.

Jeśli wzięcie urlopu jest niemożliwe w trakcie stresu, rób sobie zaplanowane przerwy w ciągu dnia. Usiądź gdzieś w ciszy lub zrób kilka wysiłków.

Podejmij uważne działania w kierunku swojego zdrowia

Ironią stresu jest to, że twoje zdrowe nawyki mogą usiąść na tylnym siedzeniu. Utrzymanie, a nawet poprawa zdrowia utrzyma stres pod kontrolą. Oto kilka sposobów na utrzymanie sprawności fizycznej:

Jedz zdrowe jedzenie

Upewnij się, że Twoja dieta jest pełna pokarmów, które dostarczają Twojemu organizmowi wystarczających składników odżywczych. Jedz więcej owoców i zielonych warzyw, całych potraw, ryb bogatych w omega-3 oraz nasion. Tego rodzaju pokarmy zapewniają optymalne funkcjonowanie organizmu w celu radzenia sobie z jego mechanizmami stresowymi.

Unikaj niezdrowej żywności

To oczywiste, ale do tych rodzajów żywności docierasz w czasach stresu i negatywności. Pokarmy o wysokiej zawartości tłuszczu, takie jak ser i czerwone mięso, powodują ospałość i zmęczenie. Pokarmy bogate w rafinowane cukry, takie jak herbatniki, tabliczki czekolady i chleb, mogą być wygodnymi przekąskami, ale powodują rozbicie i spalenie.

Ćwicz regularnie

Endorfiny najlepiej nadają się do przeciwdziałania stresowi i jaki jest lepszy sposób na ich uwolnienie niż wykonywanie ćwiczeń fizycznych. Ćwiczenia powodują rozproszenie uwagi i pomagają uporządkować myśli. Rozpocznij nowy tryb ćwiczeń – czy to bieganie, pływanie, jazda na rowerze czy chodzenie do pracy. Dopływ krwi i endorfin sprawi, że poczujesz się szczęśliwszy.

Dobrze się wysypiaj

Niech 8 godzin snu stanie się priorytetem. Kiedy jesteśmy zestresowani, czasami może być trudno zasnąć, ale brak snu jedynie wyolbrzymia nasz obecny stres. Dobrze wypoczęty umysł jest w stanie łatwiej znaleźć rozwiązania problemów i lepiej reaguje na codzienne stresory.

CATEGORIES

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus (0 )