Jak przygotować się na ocieplanie stropodachu

Jak przygotować się na ocieplanie stropodachu

Ocieplenie stropodachu wydaje się koniecznością dla budynków zlokalizowanych na terenach o wysokiej amplitudzie temperatury powietrza w ciągu roku. Dzięki temu łatwiej jest utrzymać optymalne warunki cieplne w pomieszczeniach, a warstwa izolacyjna chroni zarówno przed mrozami, jak i upałami panującymi na zewnątrz. Sam proces ocieplania jest pozornie prosty – polega na wypełnieniu przestrzeni dachu np. granulatem wełny lub celulozy – w praktyce jednak wymaga solidnego przygotowania.

Po pierwsze, zlokalizuj otwory i nieszczelności

Lokalizacja wszystkich wyszczerbień dachu, otworów i nieszczelności jest kluczowa dla całego przedsięwzięcia ocieplania stropodachu. Ma to zasadnicze znaczenie z kilku względów. Po pierwsze, wstrzykiwanie granulatu odbywa się pod ciśnieniem poprzez wprowadzone w przestrzeń dachową specjalne węże. Jeśli dach nie posiada otworów, przez które można wprowadzić rury, konieczne będzie wycięcie otworów technicznych. Po drugie, jeśli dach posiadać będzie nieszczelności, granulat przez nie powypada. Po trzecie, niezasklepione otwory i dziury w dachy stanowią zaproszenie dla niechcianych współlokatorów – gryzoni i innych zwierząt, które mogą pouszkadzać izolację i okablowanie.

Po drugie, wybierz sposób ocieplania stropodachu

Możesz próbować ocieplić dach samodzielnie. Wykorzystuje się w tym celu styropian lub np. wełnę mineralną (pamiętaj o maseczkach na twarz). W praktyce jednak nieumiejętne ocieplanie może okazać się nieskuteczne, a w najgorszym razie nawet niebezpieczne dla zdrowia. Dlatego warto zapoznać się z opiniami ekspertów, a nawet skorzystać z ich usług. Szczegółowe informacje na ten temat znajdziesz na stronie https://stropodachy.com.pl/. Możesz tam znaleźć na przykład omówienie zalet zastosowania granulatów wełny i celulozy, a także skontaktować się z fachowcami w celu ustalenia kosztów całego przedsięwzięcia. Zależą one od rodzaju surowca, powierzchni stropodachu, rodzaju budynku oraz gęstości i objętości izolacji. Zdecydowanie warto pogłębić wiedzę na ten temat.

CATEGORIES

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus (0 )