Jak pakować prezenty, aby zachwycały nie tylko zwartością, ale też wyglądem?

Jak pakować prezenty, aby zachwycały nie tylko zwartością, ale też wyglądem?

Prezent nie musi być drogi, aby sprawiać radość. Czasem może być to drobnostka, która podana w odpowiedni i oryginalny sposób zachwyci obdarowywanego. Najprościej wybrać gotowe rozwiązania w postaci torebek, jednak jeżeli zależy nam na zadowoleniu bliskiej osoby, można pokusić się o nieco więcej kreatywności i stworzyć oryginalną paczkę, która sama w sobie będzie prezentem z możliwością jego późniejszego i dalszego użytkowania.

Dla bliskich

Idealnym rozwiązaniem będę pudełka wykonane z grubej tektury. Nie tylko sprawdzą się jako opakowanie prezentu, ale posłużą później do przechowywania innych przedmiotów, albo do wysyłki paczek w zależności od ich wielkości. Są grube i wytrzymałe, a same w sobie wyglądają efektownie i nie zdradzają od razu zawartości, przez co efekt niespodzianki jest jeszcze bardziej możliwy. W zależności od tego jakie pudełko wybierzemy, można zapakować je w papier pakowy albo przewiązać naturalnym sznurkiem. Jeżeli obdarowywana osoba jest zwolennikiem eko rozwiązań, to taki rodzaj minimalistycznego pakowania na pewno przypadnie jej do gustu. Żeby nasz prezent wyglądał jeszcze lepiej, warto zadbać o wnętrze kartonu. W tym celu można wykorzystać wióra papierowe, które dostępne w wielu rozmiarach, kształtach i kolorach dopasują się do każdego upominku. Ponadto wióra papierowe to kolejne ekologiczne i biodegradowalne rozwiązanie, które po pierwsze łatwo zutylizować, a po drugie można przechowywać je przez długi czas z zamiarem późniejszego wykorzystania. Wióra nie blakną, nie pylą, idealnie pochłaniają wilgoć, więc nawet jeżeli otulają alkohol w szklanej butelce i dojdzie do jej uszkodzenia, nie musimy obawiać się, że ciecz zaleje wszystko dookoła.

Dla firm

Z takich rozwiązań pakowania upominków korzystają nie tylko przypadkowi konsumenci. Jest wiele firm, które wykorzystują co raz częściej naturalne rozwiązania w sprzedaży swoich produktów. W taki sposób na rynku mamy wiele ciekawych i gotowych do kupienia koszy prezentowych, oryginalnie zapakowanych alkoholi, świec, miodów, kosmetyków czy herbat świątecznych i wiele innych produktów. Dzieje się tak nie tylko dlatego, że wióra papierowe jako wypełnienie są estetyczne i podnoszą wartość upominków, ale są naturalne, a świadomi konsumenci co raz częściej wybierają rozsądnie, zwracając uwagę nie tylko na produkt, ale cała jego oprawę, od momentu zakupu, do rozpakowania paczki.

Wióra papierowe nadają się także jako wypełniacze do przesyłek. Amortyzują wstrząsy i uniemożliwiają uszkodzenia, a że nie są drogie, to świetnie sprawdzą się jako alternatywa dla folii bąbelkowych czy jakichkolwiek innych sztucznych wypełniaczy. Jeżeli więc w ramach działalności i sprzedaży online wysyłamy wiele paczek, a zależy nam na ekologicznych rozwiązaniach, to ilości hurtowe dostępne są w jeszcze bardziej atrakcyjnych cenach, a zdecydowanie lepsze wrażenie zrobią na świadomych Klientach niż sztuczna folia, której nikt już nie wykorzysta.

CATEGORIES

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus (0 )