Jak odzyskać dobry stan zdrowia po ciąży?

Jak odzyskać dobry stan zdrowia po ciąży?

Ciąża i poród powodują znaczące zmiany fizyczne, które mogą trwać przez kilka miesięcy po porodzie. Jak mogę utrzymać dobre zdrowie fizyczne, kiedy dziecko jest tutaj?

Zrównoważona dieta.

Jedną z największych obaw wszystkich przyszłych i nowych matek jest to, że nie będą one w stanie wrócić do swojej wagi przed ciążą. Aby odzyskać sylwetkę po porodzie, wystarczy prosta, zbilansowana dieta połączona z regularną aktywnością fizyczną. Nie zaleca się stosowania diety, zwłaszcza w przypadku karmienia piersią. Dieta niskokaloryczna może zmniejszyć produkcję mleka i obniżyć poziom energii. Również wpływ metabolizmu na utratę masy ciała jest dobrze ugruntowany. Jeśli poddasz swój organizm drastycznej diecie, będziesz miał tendencję do odzyskania całej wagi, którą straciłeś podczas diety. Ważne jest, aby jeść zgodnie z własnym metabolizmem. Więc nie pomijajcie żadnych posiłków. Będziesz potrzebował dużo energii do końca życia. Zawsze zaczynaj dzień od śniadania. Przy każdym posiłku jeść świeże owoce. Upewnij się, że dostaniesz dużo białka na obiad i kolację (mięso, ryby, jajka, pierś szynki lub drobiu) oraz warzywa (surowe lub gotowane). Tempo utraty wagi może być różne dla każdej kobiety i każdej ciąży.

Wykonywanie rehabilitacji krocza.

Podczas porodu krocze bardzo cierpi. Rozluźnienie tego mięśnia może prowadzić do wycieku moczu podczas kaszlu, kichania lub śmiechu. Osłabione krocze może być również odpowiedzialne za utratę przyjemności podczas stosunku. Rzeczywiście, kiedy krocze jest dobrze stonowane, kurczy się właściwie, aby zapewnić lepsze doznania. Rehabilitacja krocza po porodzie jest również ważna dla promowania gojenia się pochwy. Od 6 do 8 tygodni po porodzie położna lub fizjoterapeuta może zalecić sesje reedukacji krocza.

Praktyczne ćwiczenia.

Ogólnie rzecz biorąc, przed rozpoczęciem intensywnej aktywności fizycznej zaleca się poczekać, aż krocze odzyska swój ton. Jednak stopniowe wznowienie aktywności fizycznej może pomóc w podniesieniu poziomu energii, a także sprawności fizycznej i psychicznej. Na początek, 4 do 6 tygodni po urodzeniu dziecka, wybierz aktywności fizyczne o małej intensywności, takie jak nordic walking, energiczne spacery, cardio-pushing, jazda na rowerze, jazda na łyżwach lub joga. Możesz stopniowo zwiększać częstotliwość i czas trwania, w zależności od Twojego poziomu umiejętności. 8 tygodni po porodzie, a jeśli nie ma nietrzymania moczu, można spróbować aktywności, które mają wpływ na dziecko: bieganie, aerobik, taniec ze skokami, sporty zespołowe, itp.

Nie zapominaj, że Twoje ciało uległo zmianie w czasie ciąży i porodu. Powrót do formy może trwać kilka miesięcy lub tylko kilka tygodni. Więc bądź cierpliwa.

CATEGORIES

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus (0 )