Ile kosztuje projekt mieszkania 40, 50, 60 m2?

Ile kosztuje projekt mieszkania 40, 50, 60 m2?

Dziś na rynku dominują przede wszystkim małe mieszkania. Dlaczego? Ponieważ wiele osób nie może pozwolić sobie na to, aby kupić duże lokum lub też wybudować dom, ponieważ wiąże się to z o wiele wyższymi kosztami. Na małym metrażu jednak także można wygodnie żyć, pomieścić się ze wszystkimi swoimi rzeczami i znaleźć spokojny kąt dla każdego domownika. W jaki sposób można taki efekt osiągnąć? Najprostszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług profesjonalnych projektantów, którzy działają na rynku. Jak przebiega taka współpraca? O tym w serwisie 53dekoracje.pl i dalszej części artykułu.

Dlaczego warto skorzystać z pomocy architekta wnętrz?

Pomoc architekta wnętrz na małej powierzchni może okazać się dla nas naprawdę nieoceniona. Dlaczego? Ponieważ zazwyczaj sami nie do końca wiemy jakie rozwiązania moglibyśmy wprowadzić, aby ułatwić sobie życie. Architekt zna się natomiast na tej tematyce, jest w stanie sporo nam doradzić i zaproponować. Na małym metrażu najtrudniejszym wyzwaniem, jest wyodrębnienie przestrzeni dla każdego domownika. Osoby, które mają dzieci chcą posiadać jakiś pokój dla nich, ale również i choć małą sypialnię dla siebie. Nie zawsze łatwo jest to wszystko podzielić, ale architekt pomoże nam to zaaranżować tak, aby było miejsce dla każdego.

Na małych metrażach niezwykle ważne jest również przechowywanie. Jak przykładowo pomieścić się ze wszystkimi swoimi ubraniami? Warto zdecydować się na wykonywanie mebli pod zabudowę, dzięki którym można naprawdę wykorzystać absolutnie każdy centymetr przestrzeni. To właśnie dzięki temu mamy możliwość pochowania sprzętów domowych, jakichś odkurzaczy i ubrań tak, że są one niewidoczne dla naszych gości. Architekt zawsze proponuje miejsca, gdzie można taką zabudowę zastosować i wykorzystać miejsce bez optycznego zmniejszania całej powierzchni mieszkania.

Gdy urządzamy mieszkanie, zazwyczaj korzystamy z różnych inspiracji, między innymi tych internetowych. Chętnie wzięlibyśmy pod uwagę różne koncepcje ale mały metraż sprawia, że musimy znacznie ograniczyć się w tym zakresie. Architekt wnętrz pomoże nam w znalezieniu opcji, które nie będą obciążać całej przestrzeni, będą zgodne z obecnymi trendami i dodatkowo wpiszą się również w nasz gust. Musimy bowiem pamiętać o tym, że ostateczne zdanie zawsze należy do nas i projektant wszystko dostosuje do naszych własnych upodobań.

Ile kosztuje projekt mieszkania?

Im większe mieszkanie, tym zamówienie takiego projektu często bywa bardziej opłacalne, ponieważ możemy liczyć na niższe ceny. Praca architekta wnętrz jest jednak dość wymagająca dlatego nie możemy oczekiwać, że projekt zostanie dla nas wykonany praktycznie za darmo. Najpierw musimy określić, na jakim rodzaju projektu nam zależy. Możemy zdecydować się między innymi na projekt koncepcyjny, w którym otrzymujemy aż dwa warianty aranżacji, do wyboru. Mamy tam również rysunek oraz to co najważniejsze – wizualizację. Projekt kompleksowy, jest natomiast już dużo bardziej rozbudowany. Tutaj otrzymujemy już listę materiałów i ostateczne podsumowanie kosztów realizacji. Architekt może także zaoferować nam nadzór nad przebiegiem wszystkich prac, dlatego my sami nie musimy się przejmować dosłownie niczym. Współpraca z architektem wnętrz została szerzej opisana na łamach portalu www.przegladurbanistyczny.pl.

Jeśli chodzi o ceny, to zazwyczaj biura projektowe mają znacznie wyższe stawki niż architekci, którzy działają pod swoim własnym szyldem. Same ceny jednak mimo wszystko bywają różnorodne i zależą przede wszystkim od lokalizacji. W miastach, w których mieszkania są najdroższe, czyli takich jak Warszawa oraz Kraków, cenniki takich projektów również są wyższe.

W przypadku projektów koncepcyjnych, za mieszkanie 40 metrów płaci się od 4500 do 6000 tysięcy złotych. Mieszkanie 50 metrów to 5500 – 7500 tysięcy złotych, a 60 metrów 6000-8400 tysięcy złotych. Jest to przeciętnie 110-150 złotych za metr kwadratowy. Jak ceny przedstawiają się gdy zamawiamy projekt kompleksowy? Tam średni koszt to 150-200 złotych za metr kwadratowy. Czasem ceny jednak mogą dobijać nawet do 350 złotych. Nie są to małe koszta, ale na pewno projekt bardzo ułatwia urządzenie mieszkania. Dzięki niemu jesteśmy w stanie dokonać zmian, o których być może sami nawet byśmy nie pomyśleli lub się na nie nie odważyli.

CATEGORIES

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus (0 )