Grzegorz Rasiak – Historia kariery i czym zajmuje się obecnie?

Grzegorz Rasiak – Historia kariery i czym zajmuje się obecnie?

Grzegorz Rasiak, czyli czterdziestodwuletni Polski piłkarz, który w 2014 roku zakończył swoją karierę. Podczas profesjonalnej gry w piłkę nożną przeżył wiele niesamowitych chwil, strzelił sporo bramek oraz reprezentował Polskę na Mistrzostwach Świata w 2006 roku, które odbywały się wtedy w Niemczech.

Historia kariery

Grzegorz Rasiak urodził się 12 stycznia 1979 roku w Szczecinie. Wychowywał się w Poznaniu, gdzie też zaczynał swoją karierę. Jako dziecko grał w barwach Olimpii Poznań oraz MSP Szamotuły. W Warcie Poznań rozpoczął swoją karierę seniorską. Na 20 spotkań, w których Rasiak brał udział, udało mu się ustrzelić 3 bramki. Po dwóch latach gry w Poznaniu przeniósł się do GKS-u Bełchatów, gdzie zagrał w 7 meczach i strzelił dwie bramki.

Od 2000 roku rozpoczął grę dla Odry Wodzisław. Przez cały sezon występował w pierwszym składzie, a na 28 meczów strzelił 9 bramek.

Gdy przeniósł się do Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski, był w znakomitej formie. Zabłysnął w Ekstraklasie, strzelając aż 34 bramki. Reprezentował barwy Dyskobolii przez trzy niesamowite sezony. Dzięki jego świetnym występom został powołany do gry w reprezentacji, a wiele zagranicznych klubów bardzo interesowało się Grzegorzem Rasiakiem.

Po tak świetnych trzech sezonach przeniósł się do angielskiej drużyny Derby County. W pierwszym sezonie, w którym reprezentował ich barwy, udało mu się zaliczyć 16 trafień, co było naprawdę dobrym wynikiem. Jednakże forma Rasiaka spadła w drugim sezonie i trafił jedynie 2 bramki na 6 meczów.

W 2005 roku pozyskała go kolejna angielska drużyna Tottenham Hotspur, która znajduje się w czołówce Premier League. Nie zagrał wówczas wielu spotkań, bo zaledwie 8 i nie udało mu się w tym czasie trafić ani jednej bramki.

W 2006 wypożyczył go drugoligowy Southampton i w 13 spotkaniach trafił 4 bramki. Podpisał kontrakt z angielskim klubem i grał tam przez trzy lata. Był wtedy w bardzo dobrej formie i miał okazje grać na wypożyczeniu w takich klubach jak Bolton, Wanderers oraz Watford.

Przeszedł do angielskiej drużyny Reading, a po sezonie gry trafił do AEL Limassol. Nie były to świetne sezony dla Grzegorza. Zakończył swoją grę za granicą i powrócił do Polski. Grał w Jagiellonii i Lechii Gdańsk, gdzie rzadko zdarzało mu się wychodzić na boisko. W 2013 roku wrócił do Warty Poznań i zagrał znakomite 25 spotkań trafiając 12 bramek.

Niestety zerwał wtedy więzadła w stawie skokowym i postanowił zakończyć swoją karierę piłkarską.

Gra w reprezentacji

Grzegorz Rasiak pierwszy swój mecz z orzełkiem na piersi rozegrał 10 lutego 2002 roku, w którym Polska mierzyła się z Wyspami Owczymi. Reprezentował ojczyznę w 37 meczach i strzelił 8 bramek. Został powołany do Mistrzostw Świata w 2006 roku, ale zagrał tylko w jednym spotkaniu. Jego ostatni mecz w reprezentacji miał miejsce 21 listopada 2007 roku z Serbią.

Czym zajmuje się teraz?

Fan Grzegorza, dwudziestodziewięcioletni Filip na swojej stronie http://rasiak.pl/ opisuje szczegółowo jak wyglądała kariera i życie Rasiaka. Okazuje się, że dopiero po trzech latach od zakończenia gry postanowił pomagać rozwinąć się młodym zawodnikom i został ambasadorem młodzieżowych turniejów piłkarskich. Posiada także własną agencję menadżerską GRsport reprezentując sporo Polskich gwiazd.

CATEGORIES

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus (0 )