Fotel do salonu a styl aranżacji wnętrza

Fotel do salonu a styl aranżacji wnętrza

Aby salon wyglądał atrakcyjnie, warto pamiętać o tym, że wszystkie jego elementy powinny ze sobą współgrać. Jak dopasować styl fotela do aranżacji wnętrza?

Jak dobrać najlepszy fotel do salonu?

Obecnie bardzo popularne są fotele uszaki, które wyróżniają się wygodnym oparciem z bocznymi „uszami” dla dodatkowego podparcia głowy. Są one również sprzedawane wraz z podnóżkami dla dodatkowego komfortu.

Można także zdecydować się na inne rodzaje foteli, na przykład na fotele obrotowe, fotele Chesterfield, fotele w stylu glamour obijane aksamitem, a to tylko kilka propozycji.

Szeroka gama foteli powoduje, że znalezienie tego idealnego może być nie lada problemem. Aby salon prezentował się atrakcyjnie, warto przede wszystkim dopasować do siebie styl fotela oraz wystrój wnętrza. Jakie rodzaje foteli pasują do konkretnych typów salonów?

Styl salonu a rodzaj fotela

Sprawdź poniższe style salonów oraz rodzaje foteli, aby dobrać najlepsze meble do wnętrza.

Salon w stylu nowoczesnym

Do nowoczesnych wnętrz pasują przede wszystkim proste fotele do salonu, na przykład modele na metalowych nóżkach, obrotowych podstawach wykończone bez zbędnych ozdobników. Dzięki temu wpisują się w minimalistyczny nastrój współczesnych wnętrz.

Salon w stylu skandynawskim

Bardzo popularne są nadal salony skandynawskie. Do takich wnętrz świetnie sprawdzają się modne obecnie fotele uszaki z szerokimi oparciami bocznymi, fotele w stylu nowoczesnym, a także fotele bujane.

Salon w stylu glamour

Pałacowy szyk stylu glamour najlepiej wygląda z fotelami obitymi aksamitem – welurem. To materiał, który wyróżnia się bardzo atrakcyjnym wyglądem, ponieważ mieni się w świetle. Popularne kolory to pudrowy róż, szary, beżowy, a także intensywne barwy jak szmaragdowy czy granatowy.

Salon w stylu kolonialnym

Kolonialne salony zaliczane są do stylu tradycyjnego. Świetnym wyborem będzie wtedy fotel w stylu Chesterfield, który wykończony jest ozdobnym pikowaniem na oparciu.

Salon w stylu loft

Loftowe salony także są dzisiaj bardzo popularne. Do tego typu wnętrza doskonale nadają się fotele o stylu Chesterfield, a także fotele uszaki wykończone intensywnymi kolorami, na przykład czerwonym czy granatowym.

Salon w stylu rustykalnym

Wnętrza w rustykalnym, wiejskim stylu świetnie prezentują się wtedy, gdy wykończone są komfortowymi fotelami, na przykład rozłożystym fotelem uszakiem obitym ozdobną kratą albo tkaniną w kwiaty.

Jeszcze więcej inspiracji, jak urządzić salony w różnych stylach, można znaleźć już teraz online.

CATEGORIES

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus (0 )