Ekstrakcyjne pranie kanap i krzeseł – jakie korzyści przynosi ta usługa?

Ekstrakcyjne pranie kanap i krzeseł – jakie korzyści przynosi ta usługa?

Meble tapicerowane w salonie pozwalają nam się zrelaksować po ciężkim dniu pracy. Chcemy, aby narożnik lub kanapa nawet po wielu latach prezentowały się tak dobrze, jak w dniu zakupu. Jest to możliwe tylko za sprawą odpowiedniej pielęgnacji. Czyszczenie kanap i narożników metodą ekstrakcyjną to coraz popularniejsza usługa, z której korzysta wielu ludzi. Fachowcy dysponują nowoczesnym sprzętem oraz detergentami, które mają duży wpływ na dokładność i bezpieczeństwo prania tapicerki meblowej i krzeseł. W tym miejscu poznasz korzyści oferowane przez taką usługę.

Czyszczenie tapicerki metodą ekstrakcyjną – na czym to polega?

Taką usługę oferują nam wykwalifikowane firmy czyszczące działające w dużych miastach, takich jak Warszawa. Czyszczenie krzeseł i tapicerki meblowej jest bardzo popularne, ze względu na dużą skuteczność oraz szeroki zakres korzyści. Usługa jest realizowana w domu klienta. Fachowiec identyfikuje rodzaj materiału, a następnie dokładnie odkurza tapicerkę, usuwając włosy, sierść zwierząt, kurz oraz inne zabrudzenia stałe. Następnie, na tapicerkę rozprowadzany jest specjalny środek prespray, który znacznie ułatwia usuwanie uciążliwych plam i zabrudzeń.

Pranie tapicerki meblowej polega na dokładnym szorowaniu całej powierzchni. Fachowcy dysponują bogatym wyborem produktów: szamponami, kapsułkami, a także specjalnymi proszkami. Niezbędny jest także nowoczesny odkurzacz piorący lub ekstraktor ciśnieniowy. Po dokładnym wyszorowaniu tapicerki, brud wraz z wilgocią jest odciągany od materiału. Jeśli w niektórych miejscach wciąż widoczne są plamy, wówczas można zastosować silny odplamiacz. Po zakończonym czyszczeniu należy odczekać kilka godzin na dokładne wyschnięcie mebli. Na podobnej zasadzie przeprowadzane jest pranie wykładzin wykonanych z tekstyliów.

Szerokie spektrum korzystnych efektów

Profesjonalne czyszczenie tapicerki przynosi bardzo długą listę korzyści. Z domowymi sposobami nie jesteśmy w stanie osiągnąć tak dobrych rezultatów. To główny powód, dla których coraz większa liczba mieszkańców Warszawy decyduje się skorzystać z usług profesjonalistów. Warto pamiętać, że nie chodzi wyłącznie o czyste i pachnące meble, ale również o bezpieczeństwo i komfort domowników. Poniżej znajdziesz najważniejsze korzyści, których możesz oczekiwać po fachowym praniu tapicerki:

  • Idealny wygląd tapicerki meblowej – czyszczenie narożników i kanap realizujemy głównie ze względu na kwestie estetyczne. Pragniemy, aby nasze meble były idealnie czyste i pachnące i prezentowały się tak, jak w dniu zakupu.
  • Długotrwała ochrona mebli – nowoczesne środki wykorzystywane podczas prania tapicerki meblowej są w stanie zabezpieczyć materiał przed płowieniem i blaknięciem. Tworzy się również powłoka ochronna, która zmniejsza podatność na zabrudzenia.
  • Dom wolny od roztoczy – fachowe czyszczenie tapicerki meblowej jest potrzebne, aby wyeliminować niebezpieczne drobnoustroje, takie jak: roztocza, bakterie oraz inne zarazki. To poprawia poziom higieny w całym domu.
  • Lepsze samopoczucie domowników – idealnie czyste i pachnące meble, a także brak szkodliwych drobnoustrojów korzystnie wpłynie na samopoczucie domowników.
  • Stuprocentowe bezpieczeństwo – pranie narożników i kanap jest realizowane z pomocą starannie dobranych detergentów, dzięki czemu, jest to całkowicie bezpieczne zarówno dla naszych mebli, jak również dla domowników.

Pranie tapicerki metodą ekstrakcyjną jest obecnie najczęściej wykorzystywaną metodą do skutecznego i precyzyjnego usuwania zabrudzeń z mebli. Bardzo podobnie wygląda czyszczenie wykładzin materiałowych, które wciąż stanowią popularne rozwiązanie w domach i biurach.

Kiedy warto przeprowadzić czyszczenie kanap i narożników?

Zaleca się, aby profesjonalne czyszczenie tapicerki meblowej realizować przynajmniej raz do roku. Efekty utrzymają się przez wiele miesięcy, a co więcej, możemy je oczywiście przedłużyć, stosując domowe sposoby czyszczenia zalecone nam przez profesjonalistę. Najlepszym okresem w roku na pranie wykładzin i tapicerki jest okres wiosenno-letni. Wówczas możemy otworzyć okna, co poprawi cyrkulację w pomieszczeniu i skróci czas potrzebny do wyschnięcia mebli.

Z usług specjalistów warto skorzystać także w sytuacji, gdy nasze meble ulegną poważnym zabrudzeniom i przebarwieniom, których nie jesteśmy w stanie samodzielnie usunąć. Lepiej darować sobie „magiczne” sposoby, które można znaleźć w sieci. Niektóre z nich mogą być wyjątkowo groźne dla delikatnych typów materiału. Im szybciej przeprowadzone zostanie profesjonalne czyszczenie tapicerki, tym większe szanse, że plamę uda się usunąć w stu procentach.

Dlaczego należy pamiętać o systematycznym czyszczeniu wykładzin w mieście Warszawa?

Nie tylko meble tapicerowane wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Równie istotne jest systematyczne pranie wykładzin biurowych i dywanowych. Zbiera się w nich kurz i zanieczyszczenia stałe, a z czasem dochodzi do rozwoju roztoczy. To wszystko ma bardzo niekorzystny wpływ na jakość powietrza i może wpływać na gorsze samopoczucie i zdrowie domowników. Wykładziny bardzo często są stosowane także w przestrzeniach biurowych. W przypadku dużej intensyfikacji ruchu, pranie wykładzin warto realizować nawet co kilka miesięcy. Tylko w ten sposób można je utrzymać w idealnym stanie.

Ile kosztuje profesjonalne pranie tapicerki i wykładzin?

Istotnym plusem są również przystępne ceny, dzięki czemu, osoby zainteresowane fachowym praniem tapicerki nie muszą obawiać się wysokich kosztów. Najwięcej zapłacimy za czyszczenie narożników, kanap, tapczanów, łóżek, sof oraz innych, dużych mebli tapicerowanych. Jest to koszt rzędu 100-200 złotych w zależności od powierzchni mebli, wykorzystanej metody oraz lokalizacji. Czyszczenie wykładzin to wydatek rzędu 8-15 złotych. Nie są to zatem wygórowane kwoty, biorąc pod uwagę, jak wielu korzyści możemy oczekiwać po fachowo zrealizowanej usłudze.

Samodzielne czyszczenie kanap i narożników

Co kilka tygodni warto odświeżyć nasze meble z pomocą domowych sposobów. Zaletą fachowej usługi jest to, że możemy zapytać specjalistę o najlepsze metody czyszczenia tapicerki w naszych meblach. Na rynku możemy liczyć na bogaty wybór detergentów. Ponadto, dostępne są domowe receptury zawierające np. szare mydło i sok z cytryny. Regularna pielęgnacja mebli tapicerowanych nie dopuszcza do rozwoju zarazków, neutralizuje przykre zapachy, a także pozwala zachować tapicerkę w nieskazitelnym stanie, co wpłynie na komfort domowników.

Czy warto wybrać ekstrakcyjne pranie narożników i kanap?

Zdecydowanie tak! To bardzo wygodna usługa, która zostanie przeprowadzona w naszym domu i nie zajmie wiele czasu. Fachowiec bardzo dokładnie odkurzy i wyczyści tapicerkę, korzystając z nowoczesnego sprzętu oraz odpowiednio dobranych detergentów. Regularne czyszczenie kanap i narożników zachowuje meble w idealnym stanie, gwarantuje długotrwałą ochronę materiału, a także usuwa niebezpieczne roztocza oraz bakterie. Główną zaletą tej usługi jest zatem większe bezpieczeństwo oraz wygoda domowników.

CATEGORIES

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus (1 )