Czy na masażu musimy się rozebrać? Odpowiadamy!

Czy na masażu musimy się rozebrać? Odpowiadamy!

Czy na masażu trzeba się rozebrać? To pytanie nurtuje wielu z Was. Oczywiście każdy z nas będzie miał inną interpretację słowa rozebrać. Jedni zastanawiają się czy masaż może być wykonywany przez ubranie, dzięki czemu nie trzeba by było zdejmować z siebie ubrania. Inni zastanawiają się czy można na masażu mieć skarpetki, bo marzną nam stopy. Jeszcze inni będą się zastanawiać czy konieczne jest ściąganie z siebie bielizny na masaż. Niestety tak jak w większości przypadków odpowiedź na to pytanie brzmi zależy. Tutaj poniżej postaramy Wam się przybliżyć co nieco odpowiedzi na powyższe pytania i nie tylko.

Jak wygląda masaż biurowy?

Wielu z Was zastanawia się czy na masażu musimy się rozebrać, jeśli taki masaż wykonywany jest w siedzibie naszej firmy. Coraz więcej dużych firm korzysta z usług masażystów, którzy na co dzień jako dodatek dla pracowników masują ich w czasie wolnym lub przerwie od pracy. Są też takie firmy, które zamawiają usługi masażystów na szczególne okazje. Jest to na przykład dzień kobiet, dzień mężczyzn czy kolejny rok działania firmy. Taki masaż zazwyczaj trwa około 15/20 minut i odbywa się na krześle do masażu. Chodzi w nim o to, żeby w krótkim czasie rozluźnić mięśnie przepracowanych pracowników danej firmy. Podczas takiego masażu jest możliwość pozostania w ubraniu czy nawet koszuli, w której przyszliśmy do pracy. Nie jest to jednak konieczność a możliwość.

Czy na masażu można zostawić niektóre części naszego ubioru na sobie?

Jeśli masaż jest częściowy to na pytanie czy na masażu trzeba się rozebrać, odpowiadamy, że nie całkowicie. Jeśli na przykład przychodzicie do masażysty na masaż pleców spokojnie, jeśli macie wygodne spodnie możecie w nich zostać podczas masażu. Również, gdy przyjdziecie na masaż jedynie nóg, na przykład bańką chińską, nie musicie rozbierać koszulki. Oczywiście jeśli będzie Wam wygodniej w bieliźnie również możecie się rozebrać. Ze skarpetkami sprawa ma się nieco inaczej, jeśli masaż ma być całego ciała łącznie ze stopami. Skarpetki możecie zostawić na sobie lub zdjąć je od razu. Jeśli zostawiacie je na sobie, masażysta na pewno zdejmie je Wam podczas masażu stóp.

Czy masaż całego ciała odbywa się bez bielizny?

Oczywiście masaż całego ciała nie musi odbywać się bez bielizny. Masażysta przed masażem może zaproponować Wam pozostanie w swojej bieliźnie lub przebranie się w specjalną bieliznę na masaż, dzięki której nie ubrudzicie swojej. Jeśli pozostajecie w swojej bieliźnie na masaży przy masażu pleców masażysta rozepnie kobiecie biustonosz, a po masażu zaraz zapnie. To Wy na masażu macie się czuć komfortowo, dlatego jeśli bielizna Was krępuje możecie ją ściągnąć i przebrać się w tą specjalną. Jeśli natomiast wolicie zostać w swojej macie do tego prawo.

Jeśli więc zastanawialiście się czy na masażu trzeba się rozebrać, teraz już wiecie, że odpowiedź nie jest jednoznaczna. Warto w razie wątpliwości zadzwonić do masażysty, który ma Was masować i dopytać o szczegóły.

CATEGORIES

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus (0 )