Czy Krzysztof Piątek wróci do wysokiej formy, do której przyzwyczaił kibiców?

Czy Krzysztof Piątek wróci do wysokiej formy, do której przyzwyczaił kibiców?

Krzysztof Piątek jeszcze całkiem niedawno rywalizował na ekstraklasowych murawach w barwach Zagłębia Lubin i Cracovii. Jego wyjątkowy instynkt snajpera i dość dobre liczby stanowiły idealną wizytówkę dla napastnika. Dobre występy zostały zauważone za granicami i wiele klubów z zachodnich lig obserwowało poczynania polskiego napastnika przez skautów. Taki obieg spraw musiał w końcu powodować nieunikniony transfer do mocniejszej ligi — za granicami naszego kraju Mimo wielu opcji wyboru, Piątek postawił na włoską Genoa FC i nikt nie przewidywał nadchodzącego wówczas scenariusza, który odbił się echem na europejskim futbolu.

Niesamowity początek Krzysztofa Piątka w Serie A

Stwierdzić, że Piątek wbił się we włoski futbol z hukiem to jak nie powiedzieć nic. Niemal od razu po zasileniu szeregów nowej drużyny Piątek zaadaptował się w formacji ofensywnej, strzelając gole seryjnie w meczach towarzyskich i pucharowych. Nie inaczej wyglądały jego występy w lidze. Polski napastnik wyrastał wówczas na supersnajpera i gwaranta zdobywania więcej niż jednego gola na mecz. Niesamowity bilans w pierwszych spotkaniach rozegranych w barwach Genoi wywindował wartość rynkową zawodnika wprost kuriozalnie. Nie da się ukryć, że bramkostrzelność Piątka była wówczas na tak wysokim poziomie, że przymierzano go do najlepszych klubów na świecie.

Dobra gra w Genoi przełożyła się na ofertę AC Milanu, w którym Piątek grał z — wedle opinii kibiców Rossonerich — przeklętym numerem „9”, z którym grał legendarny Filippo Inzaghi. Numer ten był uznawany za przeklęty, bo od zakończenia kariery legendarnego Pippiego żaden z zawodników występujących z tym numerem nie był w stanie udźwignąć mitycznego ciężaru tego charakterystycznego numeru.

Aktualna sytuacja klubowa Krzysztofa Piątka

Po niezbyt udanej próbie odbudowania formy w niemieckiej Bundeslidze — w barwach Herthy Berlin — Krzysztof wrócił na włoskie boiska, gdzie reprezentuje barwy ligowego „średniaka” – US Salernitana. Dla wielu kibiców jest to ewidentnie pikowanie w dół, jednak poprzeczka jaką postawił sobie Piątek debiutem na zagranicznych boiskach definiuje ostatnie lata poszukiwania nominalnej formy polskiego napastnika.

Krzysztof Piątek, a kadra narodowa

W perspektywie kadry narodowej — Pio przyzwyczaił kibiców do swojej niezawodności. Do tej pory miał możliwość wchodzenia na boisko z ławki, ale mając nawet kilka minut, potrafił ożywić formację ofensywną reprezentacji Polski i notował pokaźną ilość trafień wobec minut spędzonych na boisku. Jest to najlepszy dowód na to, że Krzysiek to idealny joker i jego instynkt snajpera daje o sobie znać przy każdej możliwej okazji. Nie jest kłamstwem stwierdzenie, że piłka zwykła spadać tam, gdzie stoi Piątek — a może na odwrót? Tak czy siak, instynktu łowcy bramek Piątkowi odmówić nie można.

Czy Krzysztof Piątek odbuduje formę z dawnych lat?

Odpowiedź na to pytanie musi być twierdząca — o ile Krzysiek będzie skrupulatnie przykładał się do treningu i rozwoju i nie osiądzie na laurach. Najlepszym przykładem dla Piątka może być Robert Lewandowski — bo kto w końcu spodziewałby się za czasów gry w Lechu, że Lewandowski będzie najskuteczniejszym napastnikiem w Europie? Współpraca z Lewym z pewnością buduje Piątka, którego kariera jest na najlepszym etapie do rozwoju w światowej piłce — czego nie można powiedzieć o coraz starszym Lewandowskim.

Sportowe artykuły znajdziesz również na stronie: gpcodziennie.pl.

W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione i wiąże się z konsekwencjami narażenia się na kary pieniężne i odpowiedzialność karną. Zakłady można obstawiać wyłącznie u operatorów posiadających zezwolenie Ministerstwa Finansów. Hazard uzależnia i nie należy czynić z niego sposobu na życie.

Betfan to legalny polski bukmacher internetowy. Zakłady wzajemne urządzane przez spółkę BetFan sp. z o.o. przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.betfan.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia DNIA 29 PAŹDZIERNIKA 2018 R. NR PS4.6831.3.2018

CATEGORIES

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus ( )