Czy ćwiczenia zawsze wspomagają odchudzanie?

Czy ćwiczenia zawsze wspomagają odchudzanie?

W każdym poradniku czy nawet prostym artykule dotyczącym odchudzania zawsze można znaleźć wzmiankę o tym, że redukcja wagi staje się możliwa dopiero w momencie, gdy łączy się niskokaloryczną dietę z aktywnością fizyczną.

 Z jednej strony jest to prawda, ale jednak są i takie skrajne przypadki, w których trening wręcz utrudnia zbijanie wagi.

Czy ćwiczenia odchudzają?

Zdrowe odchudzanie powinno uwzględniać chociażby codzienne zwykłe spacery, ale warto mimo wszystko zadbać o to, by praktykowana aktywność była zróżnicowana.

Jeżeli człowiek za każdym razem ćwiczy dokładnie to samo, nie jest w stanie na tej podstawie osiągać żadnych dobrych efektów.

Takie treningi nie są bowiem żadnym wyzwaniem dla organizmu.

Ciało do nich przywyka, dlatego uczy się je wykonywać w taki sposób, by niepotrzebnie nie pozbywać się nadmiaru energii.

Wręcz w ogóle przestaje spalać tkankę tłuszczową.

Człowiek każdego dnia traci godzinę swojego cennego czasu na długą przejażdżkę rowerową czy spokojny bieg, a zupełnie nic z tego nie ma, bo aktywność nie jest dla niego żadnym obciążeniem.

Wykonywanie tych samych ćwiczeń jest też najzwyczajniej w świecie nudne. A zdrowe odchudzanie nie powinno być monotonne, bo jeśli takie się stanie, każdy z niego szybko zrezygnuje.

Kobiety mają z tym wszystkim największy problem.

Zazwyczaj przyzwyczajają się do wykonywania tych samych treningów aerobowych z jedną ulubioną instruktorką i nie chcą nawet myśleć o zmianie planu, który tak bardzo im się podoba.

Więcej o ćwiczeniach na odchudzanie znajdziesz tu: https://doktorfit.edu.pl/cwiczenia-na-odchudzanie/

Jak więc ćwiczyć, by rzeczywiście chudnąć?

Najważniejsze jest to, by stopniowo podnosić sobie poprzeczkę i by ćwiczyć tak, aby każdy trening stał się wyzwaniem.

Jeżeli chodzi natomiast o wybór jakiejś konkretnej aktywności fizycznej, teoretycznie mówi się o tym, że nie ma on żadnego znaczenia, ale jednak na podstawie przeprowadzonych pod tym względem badań można wysunąć wniosek, że najlepszy na zdrowe odchudzanie jest trening siłowy. Spala on najwięcej kalorii.

Umożliwia też budowanie tkanki mięśniowej, która zwiększa ogólne zapotrzebowanie energetyczne organizmu.

CATEGORIES

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus (0 )