Czwarty wymiar strugarek

Czwarty wymiar strugarek

W branży strugarek już o dawna pojawiło się wiele innowacji, które w znacznej mierze ułatwiają pracę z przedmiotami drewnianymi i metalowymi.

Bardzo popularne wśród wielu zakładów stolarskich były strugarki grubiarki, nazywane również grubościówkami, które umożliwiały nadawanie określonej grubości lub szerokości obrabianej powierzchni. Jednak od kiedy pojawiły się strugarki czterostronne, praca z drewnem oraz metalem stała się o wiele łatwiejsza i szybsza. Strugarki czterostronne służą bowiem do równoczesnego strugania płaskiego oraz pionowego. Przykładem gotowego produktu, który wychodzi spod narzędzia są między innymi, listwy, zwłaszcza te ozdobne, parkiet czy też, powracająca po długiej przerwie do naszych wnętrz, boazeria. Spod strugarek wychodzą także okna a nawet meble.

Przyglądając się zewnętrznej budowie strugarek możemy odnieść wrażenie, że każda z nich zbudowana jest z podobnych elementów. Różnice pojawiają się głównie w wykorzystanych technologiach oraz parametrach.

Strugarki czterostronne wyróżniają się na tle innych strugarek przede wszystkim czasem obróbki materiału. Zdecydowaną zaletą jest możliwość obrabiania materiału z kilku stron. W tym samym czasie maszyna jest w stanie wyprodukować znacznie większą, a co najważniejsze, indywidualnie skonfigurowaną partię produktu.

Każdy kolejny typ strugarki jest wejściem na kolejny level technologii i ulepszeń, po to, aby użytkownicy czerpali satysfakcję z użytkowania. Aby mieć pewność, że urządzenia będą spełniały wszystkie normy europejskie i będą gwarantowały bezpieczne użytkowanie, warto zapoznać się z wiodącymi firmami, które produkują i dystrybuują strugarki czterostronne. Do takich firm niezaprzeczanie należy Winter Holztechnik. Firma zyskała na przestrzeni lat zaufanie swoich klientów, zwłaszcza ze względu na indywidualne podejście i elastyczność w konfiguracji maszyn. Strugarki tej firmy znajdziecie nie tylko w dużych zakładach produkcyjnych. Chętnie korzystają ze strugarek tej firmy również mniejsze zakłady.

CATEGORIES

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus (0 )