Co warto wiedzieć o piłkarskich Mistrzostwach Świata w Katarze?

Co warto wiedzieć o piłkarskich Mistrzostwach Świata w Katarze?

Mundial 2022 zbliża się wielkimi krokami. Na miłośników piłki nożnej znowu czekają wielkie, sportowe emocje. Tegoroczne Mistrzostwa są dosyć nietypowe, bowiem nie zostaną rozegrane w lecie. Co warto wiedzieć przed ich rozpoczęciem?

Gdzie odbędzie się Mundial 2022?

Mistrzostwa Świata 2022 zostaną rozegrane w Katarze i ze względu na wysokie temperatury panujące na Półwyspie Arabskim będą pierwszymi w historii, które nie będą przeprowadzone w lecie. Mecze będą odbywały się na nowoczesnych stadionach. Największy z nich to Lusail Stadium, który może pomieścić aż osiemdziesiąt tysięcy widzów. Można będzie tu oglądać jeden z meczów półfinałowych oraz mecz finałowy. Mecz otwarcia i drugi półfinał odbędą się na Al Bayt Stadium. Pozostałe obiekty rozmieszczone są w trzech miastach:

  • Ad-Dausze,
  • Ar-Rajjan,
  • Al-Wakrze.

Zmieści się tam od czterdziestu do pięćdziesięciu tysięcy kibiców.

Kiedy odbędzie się Mundial 2022?

Ceremonia otwarcia i pierwszy mecz mają odbyć się 21 listopada 2022 roku. Wtedy rozegrane zostaną cztery spotkania, a pierwszym z nich będzie mecz Senegalu i Holandii. Oficjalna ceremonia otwarcia będzie miała miejsce przed spotkaniem Kataru i Ekwadoru. Z powodu nietypowego terminu Mundialu wiele rozgrywek ligowych zostanie przerwanych w środku sezonu. Mistrzostwa są ważniejszą imprezą, więc piłkarze powrócą do standardowej rywalizacji pod koniec grudnia bieżącego roku. W związku z MŚ zakłady bukmacherskie w niedługim czasie zaczną cieszyć się rosnącą popularnością.

Grupy MŚ 2022

Istnieje jeszcze jedna ważna rzecz, która interesuje kibiców oglądających Mundial 2022 – grupy. Tegoroczne rozgrywki obejmują osiem grup – od A do H. W każdej z nich znalazły się cztery zespoły wybrane na podstawie oficjalnego losowania. Polskich miłośników piłki nożnej z pewnością najbardziej interesuje fakt, w której grupie znalazła się nasza reprezentacja. Polska drużyna została przydzielona do grupy C, co oznacza, że czekają ją mecze przeciwko Argentynie, Arabii Saudyjskiej i Meksykowi. Warto wiedzieć, że tegoroczny Mundial jest ostatnim, w którym udział wezmą 32 drużyny. Polscy fani będą mogli oglądać transmisje z rozgrywek w telewizji.

Jeżeli interesują Cię zakłady bukmacherskie, koniecznie sprawdź co da Ci zakład bez ryzyka.

CATEGORIES

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus (0 )