Blog pomysłem na biznes – czyli jak spieniężyć popularność

Blog pomysłem na biznes – czyli jak spieniężyć popularność

Blog to obecnie miejsce, które nie służy tylko do przekazywania treści czy publikowania hobbystycznych materiałów np. z podróży. Wiele osób wykorzystuje to miejsce do zarabiania pieniędzy lub wręcz utrzymuje się z tego zajęcia. Dla dużej liczby osób zarabianie na blogu jest również celem, który chcą osiągnąć i całkowicie utrzymywać się z tego zajęcia. W internecie istnieje sporo sposobów, aby zacząć zarabiać na blogu małe oraz te większe sumy. Aby monetyzować swoją popularność i spieniężyć swoją pracę włożoną w prowadzenie bloga wystarczy zaangażowanie i poznanie kilku metod takiego zarabiania. Ile zatem na blogu można zarabiać? Czy można się z tego utrzymać? Jakie możliwości zarobku są do naszej dyspozycji? Odpowiedzi, przydatne informacje i porady przedstawiamy w dalszej części tekstu.

Reklama

Pierwszym sposobem na monetyzowanie ruchu na swoim blogu są reklamy. To popularny sposób pozyskiwania pieniędzy i zdecydowanie najbardziej rozpowszechniony. W internecie istnieje bardzo dużo różnego rodzaju firm, które oferują taką możliwość. Wystarczy wybrać konkretny program np. Google Adsense i zarejestrować się. Dzięki temu reklamodawcy korzystający z systemu Google Ads (sprawdź co to jest) będą mogli wyświetlać-wykupić u Ciebie miejsce reklamowe.  Przystępując do programu, otrzymujemy własny kod html, który umieszczamy na blogu w dowolnym miejscu np. jako baner górny czy w panelach bocznych. To miejsce jest od danego momentu zarezerwowane dla reklam. Po wejściu na stronę przez czytelnika Google korzystając z tego miejsca, wyświetli mu reklamy, a my otrzymamy wynagrodzenie. Sposób ten nie wymaga dużej wiedzy specjalistycznej czy wkładu czasowego. Rejestracja i przystosowanie strony jest proste oraz szybkie. Pewnym minusem mogą być stawki za wyświetlenie jednej reklamy. Są one różne w zależności od tematyki czy rodzaju banerów, ale są mniejsze niż np. na zachodzie europy. Przeciętnie za tysiąc wyświetlanych reklam otrzymamy ok. kilku złotych. Jest to suma, która pozwala realnie zarabiać. Warto również rozważyć ten sposób zarabiania na blogu, gdyż nawet kilkadziesiąt lub kilkaset złotych pozwoli pokryć koszty utrzymania strony czy pozyskać regularny dochód.

Treści sponsorowane

Kolejnym bardzo ciekawym sposobem na zarabianie na blogu — o również reklamowym charakterze są treści sponsorowane tzw. contenet marketing, przyglądałem się temu zjawisku na https://mediaclick.pl/content-marketing/. Blog to miejsce, w którym umieszczamy swoje wpisy. Wiele osób szuka jednak takich miejsc, aby umieścić na nich artykuły sponsorowane — o konkretnej treści. Są to teksty tematyczne, ale zawierająca reklamę danej firmy lub marki. Wnoszą one wiele do tematyki bloga i są merytoryczne, ale posiadają też dane firmy czy subtelne polecenie, aby czytelnicy skorzystali z oferty. Wiele osób wykorzystuje teksty sponsorowane, aby pozyskać linki zwrotne. Im więcej linków zwrotnych do danej witryny znajduje się w internecie i im są one umieszczone  na wartościowych stronach, tym wyżej pozycjonowana jest witryna reklamodawcy i wyżej znajduje się w wynikach wyszukiwania. Niezależnie czy klientowi zależy, aby skorzystać z promocji, czy wykorzystać treść do link buildingu, możemy na publikacji takiego tekstu zarobić kilkanaście — kilkadziesiąt złotych. W internecie wystarczy ogłosić się np. na portalach społecznościowych lub forach tematycznych, że oferujemy taką usługę, a z pewnością otrzymamy propozycje. Cena za umieszczenie takiego tekstu jest różna w zależności od tematyki i wielkości bloga.

Datki

Zdecydowanie najbardziej zaskakującą formą pozyskiwania pieniędzy, ale coraz częściej wykorzystywaną są datki. Jeśli posiadamy szerokie grono czytelników i odbiorców warto stworzyć np. na panelu bocznym baner z prośbą o dotacje. Mogą one być przeznaczone na utrzymanie bloga, zakup lepszego sprzętu, jeśli nagrywamy filmiki lub w zamian możemy oferować np. niepublikowane materiały czy gadżety. Wielu stałych czytelników z chęcią wesprze swojego bloga małymi sumami z czego w ogólnym rozrachunku może zrobić się spora kwota.

Influence Marketing

Influence marketing przebojem wdarł się do branży marketingu internetowego. Jest to płatne polecanie produktów lub usług przez liderów z danej branży. Znane osoby za polecenie kremu czy golarki lub blogerzy kulinarni za polecenie danego dania mogą otrzymywać bardzo wysokie sumy. Zostanie zatem influencerem, jest bardzo opłacalne. Jeśli posiadamy grono czytelników, możemy zarejestrować się na specjalnym portalu i dodać ofertę płatnej promocji. Jako influencer tworzymy treści samodzielnie o danym produkcie i przedstawiamy go w pozytywnych świetle. Ten rodzaj marketingu jest skuteczny m. in. dzięki polecaniu produktów przez idoli czy osoby lubiane. Przynosi to bardzo dobre rezultaty. Za wpis na blogu z kilkutysięczną ilością czytelników możemy zarobić od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych. Istnieje wiele portali łączących reklamodawców z influencerami, dzięki czemu ten sposób zarabiania jest prosty.

Afiliacja

Afiliacja jest jednym z najnowszych sposobów zarabiania w sieci i może być z powodzeniem wykorzystywany również na naszym blogu. Polega ona na tym, iż polecamy oraz reklamujemy konkretny produkt lub usługę np. konto bankowe, a jeśli osoba kliknie nasz baner i założy przy jego pomocy owe konto — my otrzymujemy wynagrodzenie. W sieci istnieje kilka serwisów, na których możemy się zarejestrować, otrzymując wiele produktów i usług do promocji. Samodzielnie możemy wybrać taki produkt — lub kilka w zależności od tematyki bloga. Mogą to być np. pożyczki, ubezpieczenia czy oferty beauty. Rejestracja nie jest trudna a  umieszczenie baneru na blogu — również jest proste. Jeśli mamy pewną publiczność, warto umieścić takie banery. Za pojedynczą rejestrację lub skorzystanie z oferty poprzez nasz baner możemy otrzymać ok. kilkudziesięciu złotych.

Czy można utrzymać się z prowadzenia bloga?

Utrzymywanie się z bloga to marzenie wielu osób. Taki rodzaj pracy jest jednak możliwy do zrealizowania. Prowadząc jeden poczytny lub kilka mniejszych blogów i odpowiednio zarządzając metodami zarabiania, możemy osiągać zyski porównywalne do pensji na etacie. Takie zyski są jednak możliwe do osiągnięcia dopiero po włożeniu pewnego wysiłku oraz pracy w bloga. Jeśli nawet posiadamy tylko kilkaset lub kilka tysięcy czytelników, warto wdrożyć pewne rozwiązania, które z pewnością posłużą jako dodatek do pensji.

Czy warto zarabiać na blogu? Odpowiedź na to pytanie jest jak najbardziej twierdząca. Wdrożenie rozwiązań, które pozwalają zarabiać na blogu, nie jest kosztowne, wymagające ani trudne. W zamian za to możemy pozyskać spore fundusze i przeznaczyć je na rozwój bloga lub jako premię czy pensje dla siebie za dobre prowadzenie witryny.

Źródło: https://mediaclick.pl/

CATEGORIES

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus (0 )