Wybieramy pierwszy inhalator

Wybieramy pierwszy inhalator

Inhalacja to zabieg wykorzystywany najczęściej do leczenia infekcji układu oddechowego. Polega na podawaniu leków bezpośrednio do dróg oddechowych wraz z wdychanym powietrzem. Do przeprowadzania zabiegów znakomicie nadają się nowoczesne inhalatory.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie inhalatora

Duża ilość urządzeń dostępnych w sprzedaży sprawia, że znalezienie najlepszego inhalatora nie jest zadaniem łatwym. Przed zakupem sprzętu, warto więc zwrócić uwagę na kilka istotnych rzeczy. Zasadniczo wyróżnia się podział na inhalatory ultradźwiękowe oraz pneumatyczne. Pierwsze z wymienionych charakteryzują się cichą pracą. Wytwarzana przez nie mgiełka jest gęsta, co znacząco skraca czas wykonywania zabiegu. Niestety nie wszystkie leki mogą być podawane za pomocą urządzeń ultradźwiękowych. Tego rodzaju sprzęt nie jest przeznaczony dla dzieci, które nie ukończyły pierwszego roku życia. Inhalatory pneumatyczne wykorzystują sprzężone powietrze. Chociaż są głośniejsze, mogą być użytkowane zarówno przez dzieci, jak i dorosłych. Przy zakupie urządzenia warto zwrócić uwagę na poziom generowanego hałasu, a także czas trwania inhalacji. Za optymalne przyjmuje się wykorzystanie 2,5 ml leku w ciągu 5 minut. Istotne znaczenie ma również wielkość cząstek aerozolu. Im są mniejsze, tym więcej leku dociera do dróg oddechowych.

Uniwersalność i dodatkowe wyposażenie

W sprzedaży dostępne są urządzenia dla dzieci, dla dorosłych oraz uniwersalne modele dla całej rodziny. Produkty dla najmłodszych użytkowników charakteryzują się zwykle atrakcyjnym wyglądem. Urządzenie w kształcie misia lub pieska przykuwa uwagę malucha i zmniejsza jego strach przed inhalacją. Decydując się na zakup uniwersalnego modelu, warto zwrócić uwagę na jego wyposażenie. Jeśli sprzęt ma być użytkowany zarówno przez dzieci, jak i dorosłych, powinien być wyposażony w dwie maski w rozmiarze dostosowanym do wieku użytkownika. Do niektórych modeli producenci dołączają praktyczne końcówki ułatwiające usuwanie wydzieliny z nosa i zatok u dziecka. Jeżeli inhalator nie został wyposażony w dodatkowe akcesoria, warto dowiedzieć się, czy można je dokupić. Duża dostępność akcesoriów i części zamiennych zwiększa użyteczność sprzętu. Przed zakupem inhalatora, należy zwrócić uwagę na łatwość czyszczenia poszczególnych elementów. Należy mieć świadomość, że nieprawidłowo oczyszczone rurki i maseczki mogą stać się siedliskiem bakterii wywołujących infekcje. Dobrej jakości inhalator to praktyczny sprzęt, który pomaga udrożnić nos i pozbyć się bólu zatok. Kupisz go w dobrym sklepie ze sprzętem medycznym na inhalujemy.pl, gdzie prócz certyfikowanego urządzenia zyskasz bezcenne wsparcie.

CATEGORIES

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus (0 )