Winietki ślubne: jaki kolor wybrać?

Winietki ślubne: jaki kolor wybrać?

Zaproszenia, ozdoby na stołach, kwiaty, wstążki na krzesłach – podczas planowania ślubu para młoda musi podjąć mnóstwo decyzji dotyczących kolorów. Zazwyczaj chcemy, żeby wszystko pasowało do siebie kolorystycznie, ale wcale nie oznacza to użycia jednego koloru. Również wybór barwy winietki jest bardzo istotny – w końcu ozdabiają one stół. Na jaki odcień się zdecydować?

Kolor winietek ślubnych powinien odpowiadać reszcie ozdób

Panny młode często na wiele lat przed ślubem mają już w głowie wizję swojego wesela. Styl, kolorystyka, miejsce – w ich wyobraźni już o wiele wcześniej wszystko układa się w całość. Dlatego podczas wybierania sali weselnej i ozdób do niej para młoda z góry wie, jaka kolorystyka ją interesuje. Nie musi to być wcale jeden kolor – mogą to być odcienie błękitu, żółci albo kolory ziemi. Wszystkie ozdoby powinny być jednak spójne i trzymać się w jednej palecie barw. Dotyczy to również winietek, które są przecież elementem ozdoby stołu. Ich kolor powinien odpowiadać reszcie dekoracji.

Winietki Glam Pink

Złote winietki ślubne to szczyt elegancji

Chociaż jak już wspomnieliśmy, winietka ślubna i jej barwa powinna być dostosowana do reszty dekoracji, to pewne kolory pasują do wszystkiego. Jednym z nich jest kolor złoty. Każdej palecie barw doda elegancji i klasy. Błękit i złoto? Piękne przełamanie, które kojarzy się z Grecją. Róż i pomarańcz ze złotem? Kolor idealnie je uzupełnia i dodaje im szyku. Zieleń i złoto? Chociaż wydawałoby się, że nie ma miejsce na złoto przy tak naturalnej barwie, to ta kombinacja prezentuje się przepięknie. Dlatego właśnie złote winietki ślubne będą pasowały do praktycznie każdej kolorystyki. Produkty w tej kolorystyce znajdziemy na przykład w sklepie artMA

Winietki ślubne rustykalne – w jakim kolorze?

Moda na styl rustykalny nie przemija i może oczywiście dotyczyć też winietek. Jeżeli chcemy, żeby były one utrzymane w takim temacie przewodnim, to warto postawić na kolory ziemi – zielenie, brązy, beże. W przypadku stylu rustykalnego im mniej, tym lepiej, dlatego nie przesadzajmy z ilością barw i wzorów – postawmy na minimalizm.

Winietki pozwalają na zabawę kolorem

Wybierając kolor winietki, nie musimy decydować tylko o odcieniu jej tła. Możemy również wybierać barwę czcionki albo samego motywu, np. roślinnego. Dzięki temu mamy do wyboru wiele opcji, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie.

Jakie powinny być wymiary winietek ślubnych?

Główną rolą winietki jest wskazanie gościom ich miejsc i sprawienie, żeby poczuli się wyjątkowo. Chociaż na pewno dodaje ona koloru na stole, to nie powinna być zbyt duża. Zazwyczaj możemy wybierać spośród kilku rozmiarów winietek:

  • 80 mm x 50 mm,
  • 90 mm x 45 mm,
  • 85 mm x 75 mm,
  • 90 mm x 50 mm,
  • 40 mm x 70 mm,
  • 80 mm x 50 mm,
  • 100 mm x 95 mm.

Oczywiście mowa tutaj o standardowych prostokątnych winietkach. Nie jest to jednak jedyny kształt, na jaki możemy się zdecydować. 

Winietka weselna z kwiatami piwonii

Winietki nie muszą być nudne

Chociaż jesteśmy przyzwyczajeni do standardowych prostokątnych winietek, to możemy przecież też zaszaleć z ich kształtem. W końcu mogą być też okrągłe. Takie oryginalne winietki ślubne można na przykład wbić przy pomocy patyczka czy drucika w czekoladkę, pralinkę albo w małą doniczkę z kwiatkiem. Jest to na pewno bardzo oryginalna wersja klasycznej winietki. 

Zadbajmy o to, żeby winietka pasowała kolorystycznie do kwiatów na stole

Chociaż jak już wspomnieliśmy, przy wyborze winietek możemy bawić się kolorami, to powinny one pasować do reszty dekoracji na stole – głównie kwiatów. Dobrze jest zadbać, żeby chociaż jeden z kolorów w bukiecie pasował do naszej winietki – wtedy całość będzie wyglądała spójnie.

CATEGORIES

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus (0 )