Satoshi Nakamoto wraca?

Satoshi Nakamoto wraca?

Nie da się ukryć, że już od dłuższego czasu niektóre portale, np. vulkan bet casino mniej lub bardziej związane są z kryptowalutami. Nie tylko oferują obsługę płatności w wybranych kryptowalutach, lecz często i grę za bitcoiny. Ponadto dzięki takim walutom zachowujemy o wiele więcej anonimowości w sieci. Jednym z ciekawych wydarzeń w ostatnim czasie było pojawienie się dużej ilości środków z pierwszych kryptowalut. Spekuluje się, że może to być powrót Satoshi Nakamoto.

Pojawiła się kryptowaluta z ery Satoshi’ego

Na początku października mogliśmy się dowiedzieć o tym, że wewnątrz sieci Bitcoin pojawiła się waluta, która została wykopana we wczesnym działaniu całego blockchaina. Mowa o 1050 BTC z ery Satoshi’ego, które pojawiły się w sieci w 2010 roku, czyli 10 lat temu. Anonimowy użytkownik zlecił ich wypłatę z początkowego portfela. Użył do tego aż 21 oddzielnych transakcji, każda po 50 BTC. Ich łączna wartość to wedle najnowszego kursu ponad 12 mln dolarów.

W normalnych warunkach nie byłaby to sensacyjna wiadomość, gdyż takich transakcji w sieci bywa całkiem sporo. Chodzi jednak o to, że mamy do czynienia ze starymi bitcoinami, które być może należą do legendarnego Satoshi Nakamoto. Wielu ekspertów już od dawna śledzi ruch pierwszych bitcoinów, gdyż mogą one naprowadzić ich na trop Nakamoto.

Kim jest Satoshi Nakamoto?

Bitcoin to obecnie najbardziej popularna kryptowaluta, która została w 2008 roku stworzona przez użytkownika posługującego się nazwą Satoshi Nakamoto. Nie tylko stworzył on cały system, lecz także opracował przewodnik dla każdej chętnej osoby. Już 3 stycznia 2009 roku dokonano pierwszego wykopania monety, co zapoczątkowało boom na bitcoiny, a potem inne kryptowaluty. Szacuje się, że sam Satoshi Nakamoto mógł wykopać dla siebie nawet milion BTC.

Z chwilą pisania tego artykuły 1 BTC wart był 11810 USD. Łatwo zatem obliczyć, że teoretycznie majątek Satoshi Nakamoto może wynosić blisko 12 miliardów dolarów. Tylko z tego tytułu mieści się on w 100 najbogatszych ludzi na świecie. Można powiedzieć jednak, że Satoshi Nakamoto niczym słynny artysta Banksy pozostaje jedną z najbardziej zagadkowych postaci XXI wieku. Nikt tak naprawdę nie wie, kim jest ta osoba i czy przypadkiem nie jest elementem pracy kilku twórców.

Do tej pory pojawiały się już pewne poszlaki, niektóre osoby posądzano o bycie Nakamoto, jak i nawet znaleźli się tacy, którzy twierdzą, że to właśnie oni stworzyli BTC. Nie zmienia to jednak faktu, że zagadka wciąż nie została rozwiązana, a wszelkie kolejne informacje tylko pobudzają wyobraźnię odbiorców. Nie dziwi nas zatem też to, że transakcje związane z dawno niewidzianymi BTC mogą nasuwać skojarzenia z Satoshi Nakamoto.

Ponad 100 mln użytkowników BTC

Niedawno również dowiedzieliśmy się dzięki badaniom Cambridge Center for Alternative Finance, że posiadaczy BTC na całym świecie jest już ponad 100 milionów. Samych oficjalnych kont na giełdach jest 191 mln, a przecież wiele innych znajduje się w całkowicie anonimowych strefach. W ciągu niewiele ponad 10 lat bitcoin stał się jedną z ważniejszych walut na świecie.

Jeśli weźmiemy pod uwagę niektóre osoby, które zaopatrzyły się w BTC w jego początkowej fazie rozwoju, to mogły one znacząco poprawić stan swoich finansów. Dla przypomnienia najwyższa wartość BTC w historii wyniosła 19891 USD, co w przeliczeniu na obecny kurs daje nam 77000 PLN! Jeśli ktoś wtedy sprzedał swoje bitcoiny, to mógł się cieszyć procentowo kilkuset a nawet kilkutysięcznym zyskiem!

CATEGORIES

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus (0 )