Profesjonalna pomoc przy rozwodzie

Profesjonalna pomoc przy rozwodzie

Profesjonalna pomoc przy rozwodzie

Rozwód to jedna z najcięższych chwil w naszym życiu, który zamyka pewien ważny dla nas etap. Prócz ogromnego ładunku emocjonalnego, sprawy rozwodowe prowadzone w toku postępowania sądowego odgrywają kluczową rolę w wielu wymiarach dalszego życia, jak np. opieka nad małoletnimi dziećmi i kwestia alimentów, czy podział wspólnie zgromadzonego po ślubie majątku. Jak przejść cały rozwód w jak najbardziej komfortowych warunkach? Przyjrzyjmy się zagadnieniu z bliska.

Profesjonalna pomoc prawna kluczem do osiągnięcia sukcesu

W ramach spraw rozwodowych rozstrzyga się o niezwykle istotnych kwestiach, takich jak podział majątku czy przyznanie opieki nad dziećmi. Adwokat rozwodowy to profesjonalista, który będzie w jak najbardziej korzystnym świetle reprezentował nasze interesy prawne i dochodził należnych nam roszczeń. Skorzystanie z najwyżej klasy usług oferowanych przez kancelarię prawną https://adwokatslask.pl/ to możliwość zachowania spokoju podczas całej sprawy rozwodowej, jak również poczucie, że oddaliśmy nasze sprawy w najbardziej powołane i doświadczone ręce.

Rozwód z orzekaniem i bez orzekania o winie

Sprawy rozwodowe potrafią być bardzo zróżnicowane. Przede wszystkim różnice te wynikają z powództwa o rozwód z orzekaniem o winie lub bez orzekania o winie.

O ile w przypadku rozwodu bez orzekania o winie sprawy rozwodowe i cały proces są w miarę klarowne, małżonkowie przeważnie są w stanie porozumieć się i zgodzić na zaproponowane przez siebie warunki, o tyle rozwód z orzekaniem o winie to swojego rodzaju publiczne „pranie brudów”. Strony chcą udowodnić swoją niewinność, uzyskać opiekę nad ukochanym małoletnim dzieckiem, czy wyegzekwować należne im prawa majątkowe. W celu zebrania wystarczających dla sądu dowodów, odbywają się przesłuchania świadków, zbierane są wyciągi telefoniczne, korespondencja internetowa. Sprawy rozwodowe mogą ciągnąć się latami. Adwokat rozwodowy, który będzie reprezentował nasz interes prawny w trakcie postępowania sądowego, to osoba, która wyręczy nas z wielu niekomfortowych sytuacji, podeprze nasze argumenty oraz żądania konkretną wiedzą prawną, czy przedstawi ważne z naszego punktu widzenia dowody. Dzięki temu, mamy o wiele większe szanse na to, że rozwód przebiegnie po naszej myśli, a prawda ujrzy światło dzienne.

Rozwód i nieodłącznie związane z nim sprawy rozwodowe, to bardzo stresujące sytuację. Warto zatem skorzystać z profesjonalnej pomocy prawnej, a nasz adwokat rozwodowy zajmie się całą resztą.

CATEGORIES

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus (0 )