Pomoc Frankowiczom

Pomoc Frankowiczom

Zagadnienie kredytów frankowych stanowi temat, o którym wciąż się mówi. Nic dziwnego – pamiętna decyzja rządu szwajcarskiego, wciąż obija się echem w swoich skutkach. Kwoty, jakie ludzie przez nią stracili, trudno konkretnie wyliczyć. Jednakże zawsze jest jakieś wyjście z sytuacji. Na jaką pomoc mogą liczyć osoby, które posiadają kredyt we frankach? Kwestie te zostaną szerzej omówione w niniejszym artykule.

Kto jeszcze może pomóc frankowiczom?

Wiele osób na pewno zastanawia się, jak poradzić sobie z konsekwencjami kredytu we frankach. Osoby z kredytem we frankach mogą liczyć na pomoc specjalistów. Pierwszy krok, jaki warto wykonać, by odnaleźć wsparcie w trudnej sytuacji, jest kontakt ze specjalistami. Warto wiedzieć, że kancelarie prawnicze, głównie adwokackie i radcowskie, wyszły naprzeciw oczekiwaniom frankowiczów. Powstaje coraz więcej kancelarii specjalizujących się właśnie w zakresie kredytów frankowych. Są to osoby odpowiednio wykształcone, które posiadają fachową i szczegółową wiedzę w zakresie omawianego tematu. To właśnie do takiej kancelarii warto się udać w pierwszym momencie. Analiza indywidualnej sytuacji i umowy kredytowej, pozwoli na określenie, czy zawiera ona może jakieś klauzule niedozwolone. Bardzo często tak się właśnie dzieje, dzięki czemu, frankowicz zyskuje realną możliwość wystąpienia z pozwem. Wielu osobom droga sądowa wydaje się najgorszą opcją, jednak jest to wyjście, które może zagwarantować najlepszą pomoc dla frankowiczów. Prawnik doradzi także, jakie dalsze kroki warto podjąć.

Pomoc frankowiczom – gdzie jej szukać?

Jak wspomniano wcześniej, na początku warto skonsultować swoją sytuację ze specjalistą, który na co dzień świadczy profesjonalną pomoc frankowiczom. Określi on sytuację i doradzi, jaki kolejny krok podjąć. Warto podkreślić również, że nie warto szukać pomocy ze strony państwa. Przez kilka ostatnich lat, nie podjęto niestety żadnych kroków, by jakoś frankowiczów wesprzeć. Instytucjom bankowym zależy, by utrzymać swój status quo. Z ich strony także nie ma co liczyć na wsparcie i wskazówki, co zrobić. Na samym początku warto podkreślić, że mimo trudnego położenia, najlepiej zachować spokój. Jedynie spokojne i racjonalne podejście będzie w stanie pomóc, w przejściu przez ten trudny czas. Frankowicze posiadają kilka możliwości, jakie mogą wybrać. Przede wszystkim, najistotniejszą kwestią jest analiza umowy i zapisów w niej zawartych. To właśnie od niej zależy zakres roszczeń, jakich dochodzić mogą frankowicze. Jeśli zaciągnięty kredyt był indeksowany, czyli waloryzowany, mogą oni ubiegać się o zwrot nadpłaconych rat, oraz ograniczenia salda zadłużenia. Sprawa wygląda nieco inaczej w kwestii kredytów denominowanych. Wówczas mogą istnieć konkretne podstawy, by taką umowę unieważnić, nawet w całości. Wszystkie te kwestie pomoże przeanalizować specjalista. Osoby, posiadające kredyt we frankach mogą wybrać drogę sądową. Oczywiście, nie jest to łatwy wybór i należy przygotować się psychicznie na postępowanie trwające dłuższy czas. Jeśli jednak się powiedzie, można liczyć na polepszenie swojej sytuacji. Warto pamiętać także, że często wniesienie sprawy do sądu może być najlepszym wyjściem. Jest to szansa na to, by realnie coś zmienić. Tym bardziej że mimo długich i żmudnych procesów, większość frankowiczów wygrywa swoje sprawy. A to oznacza szansę dla pozostałych osób. Lista spraw wygranych przez frankowiczów z bankami jest coraz dłuższa. Przeczytasz o tym na stronie https://www.stop-frank.pl/artykuly/

Frankowicze, gdzie jeszcze mogą szukać pomocy?

Gdzie jeszcze frankowicze mogą szukać wsparcia? Na pewno pomocne może być skontaktowanie się z osobami, które są w podobnej sytuacji. Powstaje wiele stron, blogów i forów, na których frankowicze się jednoczą. To przydatne, by nie tracić wiary i siły. Trudne położenie często może powodować gorszą kondycję psychiczną. Jednak poddanie się, to najgorsze co można zrobić. Nawiązanie kontaktu z innymi frankowiczami jest dobrym pomysłem. Umożliwia to szczegółowe zaznajomienie się z tematem, wymianę doświadczeń i wskazówek. Dzięki temu osoby te wiedzą, że nie są same. Mogą się wspierać i wymieniać wskazówkami. Powstało również specjalne stowarzyszenie Życie Bez Kredytu. Pomaga ono frankowiczom dochodzić swoich roszczeń, wspiera w postępowaniu sądowym. Stowarzyszenie to zrzesza kilkaset osób, z których już kilkadziesiąt wygrało swoje sprawy. Dlatego dołączenie do takiej grupy, również może być przydatnym rozwiązaniem dla frankowiczów. Na stronie Życia Bez Kredytu można zamówić analizę swojej umowy kredytowej, nieodpłatnie. Osoby, które zdecydują się wejść na drogę sądową, otrzymują solidne praktyczne wsparcie, pomoc i wskazówki.

CATEGORIES

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus (0 )