Pianka polietylenowa i jej zastosowanie w transporcie i przechowywaniu przedmiotów

Pianka polietylenowa i jej zastosowanie w transporcie i przechowywaniu przedmiotów

Pianka polietylenowa nie jest wykorzystywana tylko i wyłącznie w budownictwie. Kojarzona jest również w transporcie, gdzie jej dobre właściwości mechaniczne i fizykochemiczne sprawdzą się przy zabezpieczaniu przedmiotów, m.in. wrażliwego na uszkodzenia sprzętu elektronicznego lub cennych kolekcji. Jest to doskonałe zabezpieczenie dla wielu towarów, przesyłek, a także wypełniania opakowań. Przyjrzyjmy się bardziej piance polietylenowej. 

Pianka polietylenowa – cechy charakterystyczne

Pianka XPE wykazuje się wysoką wytrzymałością oraz skuteczną ochroną na działanie czynników zewnętrznych w transporcie przedmiotów, a dodatkowo posiada niską ścieralność. Stanowi ona pewne zabezpieczenie przed wilgocią, zapobiega zarysowaniom oraz niweluje wstrząsy. 

Zestawiając piankę polietylenową z innymi, alternatywnymi formami zabezpieczenia towarów, np. folią bąbelkową, folią stretch lub styropianem, pianka coraz częściej jest stosowana do ochrony przedmiotów. Ten ostatni jest dość kruchy, mniej elastyczny i palny. Z kolei pianka polietylenowa może zostać ponownie przetworzona, aby została wykorzystana ponownie w transporcie. Jest to dobra informacja dla producentów i firm transportujących, ponieważ pozwoli na zaoszczędzenie kosztów przewozu i zabezpieczenia towaru. Jest ona w pełni bezpieczna dla człowieka, a do jej produkcji nie są używane szkodliwe materiały, dlatego jest bardziej przyjazna dla środowiska. 

Bezpieczne przechowywanie cennych przedmiotów 

Pianki polietylenowe mogą zostać wykorzystane do wypełnienia walizek, które są gwarancją bezpiecznego przechowywania przedmiotów takich jak: sprzętu fotograficznego, sprzętu audio, broni, dronów, instrumentów muzycznych lub innych cennych rzeczy. Dzięki temu ich transport będzie o wiele wygodniejszy.

Wypełnienie pianką polietylenowa walizek do przechowywania i transportowania przedmiotów ma wiele zalet. Chcąc jeszcze bardziej dbać o cenne przedmioty, koniecznie musi znaleźć się w naszym wyposażeniu. Gąbka do walizek wypełni całą znajdującą się w walizce przestrzeń, dzięki temu unikniemy poniesienia strat finansowych z powodu uszkodzenia lub zarysowania przedmiotu. Porównując zakup pianki polietylenowej z wymianą nowego obiektywu fotograficznego, który uległ defektowi, koszty są nieporównywalne. 

Projektowaniem gąbek na wymiar zajmuje się firma Protevtive Foam Solutions, a więcej na temat wkładów do wypełnienia walizek znajdziesz na stronie https://www.protective-foam.com/wklady-do-walizek/

CATEGORIES

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus (0 )