Najtańsze paczki do Anglii: czy niska cena idzie w parze z jakością?

Najtańsze paczki do Anglii: czy niska cena idzie w parze z jakością?

Nieustanny wzrost cen sprawia, że większość osób poszukuje tańszych produktów i usług. Dotyczy to również przesyłek kurierskich do Anglii, których ceny wzrosły po Brexicie. Wybór tańszej usługi budzi jednak wątpliwości co do tego, czy zostanie ona zrealizowana solidnie i terminowo, a paczka dotrze do adresata nienaruszona. Co gwarantują tani przewoźnicy?

Ile kosztuje wysłanie paczki do Wielkiej Brytanii?

Koszt wysyłki paczki do Anglii nie należy do niskich. Porównując go do cen przesyłek krajowych, można zauważyć, że stanowi on wielokrotność tych kwot. Często przekracza 100 zł, podczas gdy paczkę do Gdańska można wysłać nawet za kilkanaście zł. Dodatkowym ograniczeniem jest fakt, że po Brexicie wiele firm kurierskich zawiesiło obsługę tras w tym kierunku. Konsekwencją jest konieczność wyboru pomiędzy nielicznymi dostępnymi przewoźnikami, którzy narzucają swoje ceny.

Wysłanie paczki do Wielkiej Brytanii przy jej małych gabarytach i wadze kosztuje 110-130 zł. W przypadku większych i lżejszych lub małych i ciężkich przesyłek ceny się zmieniają. W zależności od przewoźnika cena waha się między 160 a 190 PLN. W dużej mierze wynika to z tzw. wagi gabarytowej i metody jej obliczania. Paczkę o długości 100 cm i masie 10 kg kurier do Anglii nadamy za 330 złotych. Wyceny innych gabarytów można dokonać np. na stronie https://www.euro-paka.pl/.

Paczka do Anglii – najtaniej, ale sprawnie i terminowo

Pomimo stosunkowo niewielkiej liczby ofert paczki do Anglii można wysyłać taniej. Powala na to serwis internetowy Euro Paka, który gromadzi oferty wielu przewoźników i umożliwia ich porównywanie. Niskie ceny nie oznaczają gorszej jakości usług. Wynikają bowiem z konkurencji oraz lepszej organizacji tras przejazdów czy obsługi klienta. 

Korzystanie z serwisu internetowego niesie też inne korzyści. Zaliczają się do nich:

  • możliwość zamówienie kuriera i dopełnienia formalności bez wychodzenia z domu,
  • możliwość wniesienia opłaty za usługę online,
  • możliwość dokonania wyceny paczki i wybrania najlepszej oferty,
  • możliwość śledzenia statusu paczki,
  • dostęp do wielu przydatnych informacji, również tych związanych z Brexitem.

Warto pamiętać, że koszt usługi wycenionej w serwisie nie zamyka jeszcze listy wydatków. Wiele zależy też od tego, jakie przedmioty znalazły się w przesyłce oraz jaka jest ich wartość. Jeśli przekroczy ona 45 euro, trzeba się liczyć z koniecznością opłaty podatku VAT i cła. Dlatego wysłanie paczki do Wielkiej Brytanii warto starannie zaplanować.

Szybka paczka do Anglii – jak długo trwa realizacja usługi?

Brexit wprowadził też inne ograniczenia, wśród których znaczące jest przejście każdej przesyłki przez odprawę celną. W konsekwencji czas spędzony w trasie się wydłuża, co ma też znaczenie dla czasu realizacji usługi. Również w tej dziedzinie można zauważyć różnice. Przewoźnicy bowiem asekurują się na wypadek nieprzewidzianych okoliczności i wydłużają standardowy czas realizacji usług nawet do 6 dni. 

Można przyjąć, że standardowy czas dostarczenia paczki do Anglii wynosi 4-6 dni. Oznacza to, że wystarczy nadać przesyłkę w poniedziałek, aby mieć znaczny procent pewności, że dotrze do piątku.  Oczywiście jeśli po drodze nie wystąpią niespodziewane czynniki zewnętrzne. Wpływ na czas doręczenia ma też „kalendarz świąt” w Wielkiej Brytanii. Jeśli w UK w tygodniu wypadnie państwowe święto, to paczka dotrze do odbiorcy nieco później.

CATEGORIES

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus (0 )