Najlepsze filmy o muzyce

Najlepsze filmy o muzyce

Muzyka jest dla jednak tak samo ważna, jak dla innych bonus za rejestrację bez depozytu w kasynach internetowych. Są osoby, które nie są w stanie żyć bez niej. Świetnym tego przykładem są choćby liczne filmy, które dotyczą tej tematyki. Postanowiliśmy zatem przyjrzeć się temu, jakie są najlepsze filmy o muzyce.

Amadeusz

Film Miloša Formana z 1984 roku zaliczany jest dziś do klasyki kina. Opowiada nam historię 26-letniego Mozarta, który przybywa do Wiednia. Planuje pokazać swoją twórczość najważniejszym osobom, w tym również na dworze królewskim. Jego wyjątkowy talent i osobowość stają się niewygodne dla Antonio Salieriego, nadwornego kompozytora Józefa II. Antonio zazdrosny o Mozarta, wyrzeka się Boga i zaczyna knuć plan zemsty, dzięki któremu ma nadzieję uśmiercić swojego konkurenta. Tak też intryga zaczyna się powoli toczyć, gdzie w tle mamy do czynienia także z pojedynkiem muzycznym.

Whiplash

Whiplash to w zasadzie debiut na wielkim ekranie za kamerą Damiena Chazelle. Przedstawia nam historię Andrew, który uczęszcza do szkoły muzycznej. Jako perkusista dostaje się wreszcie do szkolnej orkiestry jazzowej, która ma wiele sukcesów na swoim koncie. Tam poznaje Terence’a Fletchera, nauczyciela i prowadzącego orkiestrę. Jest to wręcz apodyktyczny człowiek, który wymaga jak najwięcej od swoich uczniów, a przy tym często wyładowuje na nich swój gniew i frustrację. Andrew, który jest niezwykle ambitny, decyduje się na wręcz katorżniczy trening i naukę, aby stać się najlepszym w swojej sekcji. Kosztować go będzie to jednak wiele. Ogromnym atutem tej produkcji oprócz samej historii i aktorów, jest bliskość muzyki, instrumentów.

Pan od muzyki

Francuski film z 2004 roku z kolei pokazuje, jak ważny jest śpiew i jaką może mieć moc. Clément Mathieu to niespełniony muzyk, który po II wojnie światowej trafia do sierocińca. Ma zajmować się w nim lekcjami muzyki dla grupy trudnych chłopców. Początkowo ma spore trudności z opanowaniem grupy dzieciaków. Szybko jednak zakłada chłopięcy chór, w którym to uczy podopiecznych dyscypliny, jak i pokazuje im miłość do muzyki. Niestety jego metody nie podobają się dyrektorowi szkoły, który chce jak najszybciej pozbyć się pana od muzyki.

Bohemian Rhapsody

Film z 2018 roku był przez wielu niezwykle wyczekiwany. Opowiada bowiem historię zespołu Queen, a w szczególności skupia się na postaci Freddiego Mercury’ego. Poznajemy tu zarówno początki zespołu, jego pierwsze sukcesy, drogę na sam szczyt, jak i wewnętrzne kryzysy. Co prawda wiele osób zarzucało twórcom, że pominęli wiele kontrowersji i stworzyli laurkę dla zespołu, jednak Bohemian Rhapsody i tak prezentuje się bardzo dobrze. Ogromnym plusem są tu oczywiście utwory zespołu Queen, które przewijają się przez cały film. Kulminacyjnym momentem jest oszałamiający wręcz występ na Live Aid z 1985 roku. Udało się go odtworzyć praktycznie 1 do 1 z udziałem współczesnych aktorów.

Spacer po linie

Na naszej liście kolejny film biograficzny, tym razem opowiadający historię Johnny’ego Casha, czyli legendy amerykańskiej muzyki. W dziele z 2005 roku poznajemy Casha jako młodego chłopaka, który trafia do wojska. Niedługo później zakłada rodzinę i próbuje swoich sił w muzyce. Podczas nagrania udaje mu się zaśpiewać własne utwory, dzięki czemu dostaje kontrakt. Jest to początek jego szybkiej drogi na szczyt. Wkrótce Johnny poznaje June Carter, w której zakochuje się od pierwszego wejrzenia. Sława jednak ma także ciemne strony. Muzyk popada w alkoholizm i narkomanię. Zawsze jednak może liczyć na pomoc najbliższych. Spacer po linie zasłużenie doczekał się nominacji dla Joaquina Phoenixa i Reese Witherspoon, z czego ta druga zdobyła statuetkę. Twórcy postawili na naturalne głosy, więc wszystkie piosenki Casha są śpiewane przez Phoenixa.

Na naszej liście możemy umieścić także takie dzieła jak: Ray, 1900: Człowiek Legenda, Rocketman, Dźwięki muzyki, Control, Sugar Man, August Rush, Straight Outta Compton, 8 Mila, Jak w niebie.  

 

CATEGORIES

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus (0 )