Kostiumy na halloween dla dzieci – jak wybrać ten odpowiedni dla swojej pociechy?

Kostiumy na halloween dla dzieci – jak wybrać ten odpowiedni dla swojej pociechy?

Chociaż halloween jest zwyczajem popularnym głównie w USA i Kanadzie, coraz częściej obchodzimy go również w Polsce. Kojarzące się z duchami i potworami święto nie jest jednak powodem do tego, aby rezygnowały z niego tak katolickie kraje jak nasz. Dla fanów tego święta, jest to idealna okazja, aby dobrze się bawić. Wieczorem dzieci zakładają wyjątkowe przebrania, a przy tym zbierają w swojej okolicy cukierki i inne słodkości. Dla dorosłych to z kolei okazja, aby zorganizować tematyczną imprezę, gdzie strój jest kluczowym jej punktem.

Jak powinniśmy ubrać swoje dziecko na halloween?

Dla rodziców, strój halloweenowy ich dziecka często jest niemałym problemem. Szczególnie z uwagi na fakt, że najmłodsi mają wręcz nieograniczone pomysły na swoje kreacje. Z uwagi na to, najlepszym sposobem na odnalezienie inspiracji będzie po prostu Internet. Zanim jednak to zrobimy, powinniśmy dowiedzieć się, co jest głównym motywem tego popularnego zwyczaju.

Halloween to święto rodem ze Stanów Zjednoczonych i obchodzone jest zawsze 31 października. Szczególnie mowa tu o wieczorze i nocy, pomiędzy ostatnim dniem tego miesiąca, a pierwszym dniem listopada. To czas kiedy nie tylko dzieci, ale też dorośli przebierają się w różne stroje duchów, potworów ale i nie tylko. Jest to idealny sposób na to, aby od najmłodszych lat oswajać dzieci z tak trudnym tematem, jaki jest śmierć i to, co dzieje się z człowiekiem po niej.

Dzieci spacerują po sąsiedztwie, by zebrać po okolicznych domach słodycze. Na pewno ikoną tego święta jest element dyni, która mocno nawiązuje do panującej pory roku. Stąd właśnie, często jest to podstawowa część halloweenowych dekoracji o kostiumów. Sklepy w tym czasie, posiadają w swoich ofertach przeróżne element do stylizacji. Co więcej, z roku na rok przebrania są jeszcze bardziej oryginalne, a fani tego święta prześcigają się tylko w pomysłach na jeszcze straszniejsze i zadziwiające przebrania. Strój na halloween, powinniśmy wybrać razem z naszym dzieckiem, aby jak najlepiej czuło się na szkolnym balu, bądź też podczas wieczornego zbierania słodyczy.

CATEGORIES

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus (0 )