Jak zmienić nazwę na Instagramie?

Jak zmienić nazwę na Instagramie?

W XXI wieku budowanie marki osobistej lub biznesowej bywa czasochłonne, a jeszcze gorzej jest wtedy, gdy kompletnie nie wiemy od czego zacząć.

Pierwszym krokiem w tym kierunku jest zbudowanie świetnego profilu na Instagramie, ponieważ jest to obecnie najbardziej popularna sieć. Jednym z kluczowych elementów brandingu Twojego profilu w tej aplikacji jest nazwa użytkownika.

Czy trudno Ci przeprowadzić burzę mózgów nad „jedną nazwą użytkownika”, która idealnie pasuje do Twojego konta na Instagramie? Tak, znalezienie najlepszej nazwy użytkownika na Instagramie (która nie jest zajęta), która uzupełnia klimat Twojego profilu, nie jest łatwą pracą. Jest tak wiele stron marek i kont osobistych na Instagramie, które już znalazły swoje. Jeśli chcesz się od nich wyróżnić i wygrać marketingową grę na Instagramie i osiągnąć sukces, powinieneś zacząć od dobrej nazwy użytkownika.

Dlaczego nazwa użytkownika jest tak ważna?

Twoja nazwa użytkownika na Instagramie jest twarzą Twojej cyfrowej obecności. Jeśli chcesz ustanowić tożsamość online i chcesz, aby coraz więcej osób wiedziało o Twoim profilu na Instagramie, pierwszym krokiem jest dobra nazwa użytkownika. Jeśli Twoja nazwa użytkownika na Instagramie nie odzwierciedla osobowości Twojej marki, docelowi odbiorcy mogą nie odnosić się do Ciebie.

Twoi obserwatorzy zapamiętają Cię z nazwą użytkownika. Niezależnie od tego, czy poproszą znajomych, aby za tobą obserwowali, czy oznaczyli cię w swoich historiach na Insta, muszą to wiedzieć. Twoja nazwa użytkownika na Instagramie musi być wystarczająco dobra, aby znaleźć się w głowach Twoich obserwujących i sprawić, że ludzie zaczną Cię obserwować i dawać Ci like na Instagramie!

Osoby szukające czegoś w Twojej niszy na Instagramie będą szukać powiązanych nazw użytkowników na pasku wyszukiwania. Musisz wybrać dobrą, odpowiednią nazwę użytkownika, którą Twoi docelowi odbiorcy mogą łatwo znaleźć.

Idealna nazwa użytkownika na Instagramie nadaje właściwy ton tożsamości Twojej marki w mediach społecznościowych.

Nazwa użytkownika powinna być spójna

Wybierając nazwę użytkownika dla swojego profilu na Instagramie, musisz być szeroko otwarty na burzę mózgów. Uwolnij całą swoją kreatywność i baw się wymyślając nowe pomysły. Załóżmy na przykład, że chcesz utworzyć konto na Instagramie, aby hostować treści związane z modą DIY.

Oto kilka prostych kroków, które możesz wykonać, aby znaleźć dla niego idealną nazwę użytkownika:

Krok 1: Wypisz wszystkie słowa, które przychodzą Ci do głowy, gdy myślisz o modzie. Oto kilka z nich:

  • Styl
  • Odzież
  • Przepych
  • Fashionistka
  • Szefowa

Krok 2: Teraz, gdy masz wiele możliwości, wybierz swoje ulubione. Sprawdź, czy możesz je połączyć, aby stworzyć chwytliwą i interesującą nazwę użytkownika.

Krok 3: Jeśli nadal nie podoba Ci się nazwa użytkownika, możesz spróbować połączyć swoje imię i nazwisko lub nazwę firmy z ulubionymi słowami z listy.

Krok 4: Nie podoba Ci się żadna z powyższych opcji? Wypróbuj coś bardzo losowego, niekonwencjonalnego i nieszablonowego, aby wyglądało na wyjątkowe. Ale upewnij się, że w nazwie użytkownika jest co najmniej jedno słowo, które odnosi się do publikowanej treści. To nie powinno być absolutnym bełkotem.

Krok 5: W przypadku nazwy użytkownika na Instagramie, która jest chwytliwa i inna, możesz użyć czegoś, co nie jest bezpośrednio związane z Twoją niszą, ale ma sens w szerszym ujęciu.

Nazwa użytkownika powinna być łatwa do zapamiętania

Większość popularnych profili na Instagramie, które cieszą się ogromnym zaangażowaniem, ma dziwaczne i fajne nazwy użytkownika, które uwielbiają ich odbiorcy. Nie ma znaczenia, czy publikujesz treści podróżnicze, czy urocze zdjęcia zwierząt; w tej samej niszy będą tysiące innych podobnych kont. Ale co może odróżnić Twoje konto od innych poza treścią? Nazwa użytkownika na Instagramie, która jest zabawna i łatwa do zapamiętania.

Jak zmienić swoją nazwę użytkownika na Instagramie?

Zmiana nazwy użytkownika na Instagramie to dość prosty proces, ale przed tym możesz wykonać kilka dodatkowych kroków:

Poinformuj użytkowników o zmianie w swoich najnowszych postach

Zmiana nazwy użytkownika to duży krok, więc musisz upewnić się, że Twoi obserwatorzy znają nową nazwę użytkownika. W przeciwnym razie mogą nie być w stanie zidentyfikować Twoich treści, gdy pojawią się one następnym razem w ich kanale. Nie będą też mogli Cię oznaczyć w swoich historiach lub podpisach na Instagramie.

Chroń swoją starą nazwę użytkownika

Czy Twoje konto na Instagramie jest już popularne wśród dużej liczby obserwujących? Zabezpiecz je, zanim ludzie zaczną je chwytać jak ciepłe bułeczki.

Zabezpiecz swoją weryfikację

Czy chcesz zmienić nazwę użytkownika swojego już zweryfikowanego konta na Instagramie? Zabezpiecz swój znak weryfikacyjny. Skontaktuj się z Centrum pomocy aplikacji Instagram i zaktualizuj je o nową nazwę, aby mogli łatwo przenieść weryfikację na Twoją nazwę użytkownika.

Po wykonaniu tych kroków możesz teraz przejść do zmiany nazwy użytkownika, wykonując następujące czynności:

Krok 1: Kliknij przycisk „edytuj profil” na swoim koncie na Instagramie. Możesz go znaleźć poniżej liczby obserwujących.

Krok 2: Wybierz opcję „nazwa użytkownika” i usuń starą, aby zastąpić ją nową.

Krok 3: Kliknij przycisk „Gotowe”. Zobaczysz udaną zmianę swojej nazwy użytkownika na Instagramie.

CATEGORIES

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus (0 )