Drewniane żaluzje do łazienki – o czym warto pamiętać przy wyborze?

Drewniane żaluzje do łazienki – o czym warto pamiętać przy wyborze?

Żaluzje okienne drewniane okazują się świetnym wyborem do łazienki – pozwalają zapewnić sobie odpowiedni poziom prywatności, przy zachowaniu bardzo wysokiej estetyki. Oprócz tego są wyjątkowo łatwe w czyszczeniu i konserwacji, a jednocześnie odporne na parę, która znajduje się w łazience. Dowiedz się, jak wybrać żaluzje drewniane do łazienki.

Drewniane żaluzje do łazienki

Dobierając żaluzje drewniane do łazienki, warto pamiętać o tym, że do wyboru mamy ich różne rozmiary – 25 mm oraz 50 mm. Mniejsza szerokość lameli świetnie sprawdza się w przypadku okien o standardowych wymiarach, natomiast większa w dużych pomieszczeniach, z licznymi i dużymi przeszkleniami. Żaluzje drewniane w kuchni również będą świetnym wyborem, ponieważ warunki tam są podobne do tych, które panują w łazience.

Drewniane żaluzje DUAL z dwoma niezależnymi mechanizmami 

Jak dobrać żaluzje do łazienki?

Żaluzje można dopasować do łazienki na zasadzie spójności lub kontrastu. W przypadku jasnych kolorów okien i płytek dobrze sprawdzą się ciemne produkty np. w odcieniach szarości lub grafitu – wówczas uzyskamy nastrojowy klimat. Należy jednak zadbać wtedy również o inne ciemniejsze elementy we wnętrzu np. baterie łazienkowe lub grzejnik na ręczniki, żeby całość prezentowała się dobrze. Alternatywnie można zamontować np. żaluzje drewniane na białych oknach, które malowane będą na kolor biały, écru lub jasny szary. Wtedy można liczyć na dużą ilość światła w łazience i nie ryzykować efektem optycznego pomniejszenia pomieszczenia. Zarówno białe, jak i ciemniejsze żaluzje drewniane oferuje Clicky – polski producent przesłon okiennych.

Drewniane żaluzje – aranżacja łazienki 

Zalety żaluzji drewnianych w łazience

Żaluzje są łatwiejsze w użytkowaniu i bardziej uniwersalne niż zasłony czy rolety. Wynika to głównie z tego, że kiedy wybieramy roletę, mamy do wyboru wyłącznie jedną możliwość przesłaniania okna. W przypadku żaluzji regulować można nie tylko ich wysokość, ale również stopień przepuszczalności światła, dzięki opcji manipulacji kątem ich nachylenia. Pielęgnacja żaluzji w łazience również nie stanowi problemu – wystarczy raz na jakiś czas przetrzeć lamele suchą szmatką. Warto to robić, ilekroć osiada na nich duża ilość skroplin.

Na co zwrócić uwagę, wybierając żaluzje do łazienki?

Na rynku dostępne są różne rodzaje żaluzji drewnianych. W łazience sprawdzą się te wykonane z bambusa, który jest nie tylko cienki i lekki, ale też odporny na wilgoć. Podstawą podczas zakupu żaluzji do łazienki jest i dobór ich rozmiaru. Trzeba również zdecydować o tym, na jaki sposób montażu się zdecydujemy – do ramy okna, sufitu wnęki, nad wnęką czy do sufitu. W zależności od tego, gdzie znajduje się okno w łazience, należy wybrać także odpowiedni sposób sterowania. Do wyboru przeważnie jest:
  • sterowanie lewo- i prawostronne,
  • obracanie z lewej strony, sterowanie z prawej,
  •  obracanie z prawej, sterowanie z lewej.
Dostęp do regulacji żaluzji powinien być niczym nieograniczony, by możliwie jak najszybciej móc zmienić ułożenie żaluzji.

Jak czyścić żaluzje drewniane?

Żaluzje drewniane najlepiej czyścić przy pomocy miękkiej ściereczki. Jeśli na produktach znajdują się cięższe do usunięcia zabrudzenia np. z tłustych oparów (które zdarzają się w kuchni), warto wykorzystać również środek do czyszczenia drewna. Osobom, którym zależy na pielęgnacji rozszerzonej żaluzji, można polecić środki do impregnacji i zabezpieczania drewna przed wilgocią. Takim preparatem można przetrzeć żaluzje raz do roku, zgodnie z zaleceniami producenta.
CATEGORIES

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus ( )