Czy seks ze straponem jest bezpieczny? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy zakupie akcesorium

Czy seks ze straponem jest bezpieczny? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy zakupie akcesorium

Kiedyś strapon kojarzył się przede wszystkim z dwoma dziewczynami, które wykorzystywały go do wspólnej zabawy. Teraz to gadżet, który uwielbiają także i pary. Wszystko dlatego, że może go wykorzystać każdy, bez względu na płeć, i  dzięki niemu doprowadzić swoją drugą połówkę do szaleństwa. Dlatego podpowiadamy, jaki strapon wybrać.

Jakie dildo do strapona kupić?

Sam strapon to tylko część zestawu. Do penetracji potrzebujemy bowiem odpowiedniego dilda, które zamocujemy za pomocą oringu, czyli metalowej obręczy, która znajduje się z przodu uprzęży. Akcesoria tego typu często posiadają kilka wymiennych metalowych pierścieni, by łatwiej dopasować do nich dildo o idealnym dla nas rozmiarze. Wysokiej jakości strapony oferuje Kinky Winky

W tym wielokrotnie nagradzanym sklepie online nie tylko kupimy strapon dla mężczyzn, akcesoria dla osób lubiących dominację, ale także podwójny strapon czy uprząż dla osób początkujących. W Kinky Winky łatwo dobierzemy też odpowiednie dildo, które będzie bezpieczne i pozwoli nam na zabawy w różnych pozycjach i kombinacjach. 

Takie dildo takie ma trochę inną budowę niż jego tradycyjny odpowiednik. Dolna część jest bowiem rozszerzona, czasem także wyposażona w przyssawkę, która zapewnia odpowiednie mocowanie akcesorium. Do uprzęży zalecane jest dildo wykonane z silikonu medycznego. 

To materiał hipoalergiczny, bezpieczny dla naszego ciała, odpowiednio giętki i niezwykle miły w dotyku. Należy jednak pamiętać, że wymaga on właściwego lubrykantu ‒ takiego na bazie wody. W innym przypadku możemy uszkodzić naszą zabawkę. 

Tęczowe dildo z nasadką

Co to jest strapon i jak go używać?

Strapon to rodzaj uprzęży zapinana wokół psa, czasem też ud. Możemy przymocować do niego dildo służące do penetracji naszego partnera lub partnerki. Sex ze straponem jest bardzo intymny, pozwala bowiem na stworzenie więzi z drugą osobą, szczególnie w związkach opartych na dominacji. 

Dzięki niemu można pobawić się w zamianę ról w sypialni, gdy to kobieta wykorzystuje pegging strapon, czy domina strapon do analnej penetracji partnera. Oczywiście to tylko kilka przykładów. Budowa tego akcesorium pozwala na idealnie dopasowanie go do naszego ciała. 

Uprząż strapon

Dzięki regulowanym paskom uprząż będzie odpowiednio leżała i spełniała swoje zadanie podczas zabaw. Warto jednak pamiętać, że kilka pierwszych prób, gdy dopiero będziemy przyzwyczajać się do uprzęży, może nie dawać nam satysfakcji, jakiej oczekujemy. 

Bezpieczny sex z uprzężą, czyli jaki?

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo zabaw z majtkami strapon, to trzeba pamiętać o kilku najważniejszych zasadach. Ich przestrzeganie zapewni nam niezapomniane doznania, ale i ogromny komfort psychiczny u partnera. 

Po pierwsze nie zawsze to, co nam może wydawać się przyjemne, będzie tak samo odbierane przez drugą stronę. Pamiętajmy, że jesteśmy partnerami i razem ustalamy zasady gry. Pod drugie, absolutnie kluczowe jest odpowiednie nawilżenie, więc żele i inne lubrykanty przydadzą się, gdy chcemy czerpać przyjemność z tej formy seksu. Żelu nigdy za wiele, szczególnie podczas analnych zabaw. 

No i na koniec higiena. Po zabawie należy umyć zabawki odpowiednim środkiem antybakteryjnym. To nie tylko wydłuży ich żywotność, ale także da nam pewność, że nie spotka nas jakaś niemiła niespodzianka w postaci infekcji. To podstawy, dzięki którym z czasem na pewno uda nam się wypracować z partnerem wspólny rytm i czerpać z tej formy seksu samą przyjemność! 

CATEGORIES

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus (0 )