Czy listwy wykończeniowe do płytek to zbędny wydatek?

Czy listwy wykończeniowe do płytek to zbędny wydatek?

Na etapie wykańczania wnętrz poszukujemy zazwyczaj wszelkich możliwości do zaoszczędzenia kilku dodatkowych złotych. W końcu jest to ten moment, kiedy zauważamy, jak wiele pieniędzy pochłonął remont, a jednocześnie wciąż nie jesteśmy na jego finiszu. Czasami pragniemy jednak zminimalizować koszty nie tam, gdzie jest to potrzebne i możliwe. Na niektórych elementach po prostu nie należy oszczędzać. Czy listwy do płytek także zaliczają się do tej grupy?

Kiedy stosujemy listwy wykończeniowe?

Listwy do płytek lub wykończeniowe kupujemy w momencie, kiedy zależy nam na dokończeniu remontu i odpowiednim zabezpieczeniu materiałów położonych na ściany i podłogi. To tutaj bardzo często zderzają się ze sobą zupełnie dwa różne materiały, które powinny zostać od siebie odgrodzone, aby w ten sposób jeszcze lepiej ze sobą współgrały.

Na przykład listwy do wykończenia płytek mogą znaleźć się między innymi na łączeniu kafelków ze ścianą lub innymi fragmentami glazury. To intrygujący i przyciągający uwagę element, na którego zakup decyduje się coraz więcej osób. Nic dziwnego. Pomieszczenie sprawia wrażenie drogiego i ekskluzywnego, jeżeli w odpowiedni sposób dobierzemy profile do płytek.

Listwy do glazury – jaki materiał wybrać?

Najczęściej wybierane materiały to między innymi stał nierdzewna oraz aluminium. Wyróżnia je ponadprzeciętna trwałość, której nie mają listwy wykonane między innymi z plastiku. Tworzywo sztuczne może i wygląda efektownie, ale zazwyczaj na tym kończą się jego zalety. Na pewno nie jest ono odporne na uszkodzenia mechaniczne, ale także na ekspozycję słoneczną. Zdarza się, że plastikowe listwy tracą swoją początkową barwę i przestają dobrze się prezentować. Zamiast w niedalekiej przyszłości wymieniać je na nowe, sprawdź raczej, jak doskonałe są listwy wykończeniowe do płytek, które zostały wykonane z aluminium lub stali nierdzewnej.

Zazwyczaj powyższe elementy wykorzystujemy w takich pomieszczeniach jak kuchnia czy łazienka. Ale nie tylko, bo coraz częściej widoczne są w korytarzach oraz miejscach użytku publicznego. Narożniki do płytek oraz listwy będą miały kontakt między innymi z wilgocią, która może działać destrukcyjnie. Co zrobić w takiej sytuacji? Ponownie warto zaznaczyć, że takie listwy narożnikowe do płytek ze stali nierdzewnej będą wystarczającym rozwiązaniem.

Czy listwy i profile to płytek są niezbędne?

Otóż zakup ten nie zawsze jest obowiązkowy, natomiast zdecydowanie warto go rozważyć. Listwy do kafelek mają nie tylko wartość wizualną. Przede wszystkim zaskakuje ich trwałość oraz funkcjonalność. Służą jako dodatkowe zabezpieczenie, które sprawi, że Twoja glauzra nie popęka na łączeniach bądź rogach. Aktualnie do wyboru są przeróżne profile do glazury. Należy mieć na uwadze, że kolorystyka jest zadziwiająca. Taka listwa zakończeniowa do płytek może być nawet w oliwkowej barwie, przez co możliwe jest ciekawe zaaranżowanie kuchni bądź łazienki.

CATEGORIES

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus (0 )