10 alternatyw dla popularnych szkolnych gadżetów

10 alternatyw dla popularnych szkolnych gadżetów

Wiele osób co roku kupuje masę przyborów szkolnych, ale w końcu okazuje się, że nie do końca spełniają one swoje funkcje, denerwują albo są po prostu ciężkie w użytkowaniu. Nie ma jednak niczego straconego. Dziś sklepy plastyczne oferują nam ogromną ilość zamienników dla tradycyjnych przyborów szkolnych, które sprawdzą się równie dobrze, a mogą okazać się nawet tańsze!

Zeszyt w kropki zamiast zeszytu w linie czy kratki

Zeszyty w kropki kojarzą nam się głównie z dziennikami lub kalendarzami DIY, to zaczynają być coraz bardziej popularne także w szkołach. Ich zalety to przede wszystkim możliwość zapełnienia kartek tym, co nam się podoba i w taki sposób, jaki nam odpowiada oraz łatwość we wprowadzeniu klucza czy pomocnych obrazków.

Taśma washi zamiast zwykłej taśmy klejącej

Papierowe taśmy washi to hit ostatnich lat. Chociaż mogłoby się wydawać, że to po prostu zadrukowane siostry bliźniaczki zwykłych plastikowych taśm, to zupełnie się od siebie różnią! Taśmę washi możesz bez problemu odkleić z kartki i przekleić w inne miejsce, a ona nie pozostawi po sobie żadnego śladu. Dodatkowo są dostępne w tak szerokiej gamie kolorystycznej, że każdy na pewno z łatwością znajdzie coś dla siebie!

Długopis wymazywany zamiast zwykłego długopisu

To świetny gadżet zwłaszcza dla dyslektyków. Wymazywany długopis pozwala nam na bezproblemowe poprawianie naszych błędów. Nie możemy co prawda używać ich przy wypełnianiu dokumentów czy na maturze, ale w naszych zwykłych codziennych notatkach nie raz bardzo nam pomoże.

Karteczki samoprzylepne zamiast zakreślaczy

Jeśli nie lubisz sposobu, w jaki pigment zakreślacza rozprowadza się po papierze albo twój zakreślacz mocno rozmazuje twój pisak, możesz przerzucić się na proste i przyjemne w użyciu karteczki samoprzylepne. Dzięki nim możesz w podobny sposób zaznaczyć potrzebny fragment tekstu, a później pozbyć się ich bez zostawiania śladów.

Audiobooki zamiast zwykłych książek

Niewielu nauczycieli mówi swoim uczniom, że w internecie bez problemów znajdą audiobooki lektur dostępne za darmo. Jeśli masz naprawdę dużo rzeczy na głowie i nie możesz znaleźć czasu na posiedzenie nad książką, pobierz sobie audiobook i słuchaj go w drodze do i ze szkoły.

iPod zamiast papierowego zeszytu

Coraz częściej możemy spotkać kogoś, kto na lekcji zamiast tradycyjnie papierowego zeszytu używa iPoda lub innego urządzenia elektrycznego. To bardzo wygodne rozwiązanie, które pozwala nam zaoszczędzić masę czasu! Jeśli tylko możesz sobie pozwolić na taki gadżet, zdecydowanie warto się na niego zdecydować.

Kolorowe cienkopisy zamiast zakreślaczy

Kolorowe cienkopisy to kolejna alternatywa dla zakreślaczy. Nie chodzi jednak o to, aby podkreślać za ich pomocą tekst, ale to również dobre rozwiązanie. Zamiast tego możemy po prostu zapisywać ważny tekst od razu wyróżniającym się kolorem, dzięki czemu od razu łatwiej będzie nam go zapamiętać.

Plastikowe teczki zamiast teczek papierowych

Teczki papierowe mają to do siebie, że często się gniotą, mogą się zalać, a gumki mogą całkowicie podrzeć papier. Takich sytuacji oszczędzi nam teczka plastikowa, która nie tylko wytrzyma z nami dłużej, ale zapobiegnie zalaniu się ważnych materiałów, które będziemy w niej przechowywać.

Zszywacze zamiast kleju

Zszywacze czy spinacze to doskonała alternatywa dla wszystkich, którzy nie znoszą używać kleju. Klej nie tylko nieprzyjemnie pachnie, ale do tego jest wilgotny, przez co nasze kartki stają się pofalowane i niemiłe w dotyku. Zszywacze czy spinacze pozwalają nam połączyć w komplet kartki bez niszczenia ich jakości.

Gumka na zeszyt zamiast piórnika

Jeśli nie potrzebujesz na co dzień dużego piórnika, bo nosisz ze sobą tylko dwa długopisy, dobrze sprawdzi się u Ciebie gumka na zeszyt. To gumowa opaska, którą nakładamy na nasz szkolny zeszyt, w którą wkładamy w specjalne koluszka nasze przybory do pisania, co zapobiega zgubieniu ich wewnątrz torby czy plecaka.

CATEGORIES

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus (0 )